Okunma

Hackerların Yeni Hedefi Taobao!


04 Şubat 2016 Perşembe 10:30
Hackerların Yeni Hedefi Taobao!

Hackerlar tarafından dünya genelinde gerçekleştirilen siber saldırılar her geçen gün daha büyük bir tehdit içeriyor. Hackerların gün itibariyle hedefinde, 20 milyon aktif kullanıcı barındıran Taobao alışveriş sitesi var.

2003 Mayıs itibariyle kullanıcılara hizmet veren site, internetten alışveriş kapsamında Çin’in en çok tercih edilen sitelerinden biri olarak görülüyor.

4 hackerın sitenin aktif kullanıcılarına yönelik gerçekleştirdiği saldırı sonucunda, kullanıcı hesapları bloke edildi.

Site yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamalarda ise, kullanıcıların derhal şifrelerini değiştirmelerini, gerekli görüldüğü takdirde, soruşturma başlatmak için polise başvurmalarını belirtti.

Şirket yetkilileri ayrıca, sitenin hiçbir zaman onarılamayacak biçimde çökmediğini, hasarın en yakın zamanda giderileceğini ifade etti.

Sitede bulunan 99 milyon kullanıcı hesabından, 20 milyonu aktif olarak kullanılıyordu.

Son büyük çapta siber saldırı, Ukrayna’nın Ivano-Frankis şehrinde gerçekleşmiş, şehir elektrik sistemlerinin bütünüyle çökertmişti.

Kaynak: Reuters 

:: Günümüzde suç kavramının biçim değiştirerek “siber saldırı” şeklinde devam edeceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hackerların Yeni Hedefi Taobao! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hackerların Yeni Hedefi Taobao! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hackerların Yeni Hedefi Taobao! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "