Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı!


01 Aralık 2018 Cumartesi 16:00
Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı!

YouTube‘un 2013’ten bu yana en çok aboneye sahip olan kullanıcısı olan PewDiePie, bu ünvanını devam ettirmek için hackerların desteğini aldı. Hacklenen 150.000 civarında yazıcı PewDiePie kanalına abone olunmasını belirten dökümanlar bastı.

150.000 yazıcı PewDiePie’a destek oldu!

yazıcı pewdiepie 2

PewDiePie olarak tanıdığımız İsveç vatandaşı Felix Kjellberg, şu sıralar YouTube‘un en çok aboneye sahip olan kullanıcısı olma yarışında T-Series isimli kanal ile oldukça sıkı bir rekabet içerisinde.

Bu süreçte PewDiePie‘a destek olmayı amaçlayan bir hacker, uzaktan erişime açık olduğunu tespit ettiği dünyanın farklı noktalarında bulunan 150.000 civarında yazıcının desteğini almak istedi.

T-Series kanalının aboneliğinden çıkıp, PewDiePie‘a abone olmalarını söyleyen hacker, bu yarışta T-Series‘in yenilmesi gerektiğini de belirtti.

TikTok uygulamasını da silmelerini talep eden hackerın bu reklam için, Shodan üzerinden 9100 portu açık ve yetkilendirme gerektirmeyen yazıcıları seçtiği düşünülüyor.

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı!”

 1. atillahan1 dedi ki:

  PewDiePie tiktok bunlar ülkemizde yasaklanmalı !

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tiktik yüzübden ülke geriliyor bence tiktok türkiyede yasaklanmali.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi en iyi YouTuber PEWDİEPİE👊👊👊kardeş yumruğu👊👊👊

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Benimde yapabilsem yapardım PewDiePie kraldır TikTok’uda silin yeter ülkenin %90 kanser oldu

" Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "