Okunma

Haftada Kaç Video İzliyorsunuz?


28 Mayıs 2009 Perşembe 14:28
Haftada Kaç Video İzliyorsunuz?

ABD’deki 16-64 yaş arasındaki internet kullanıcıları arasında Lightspeed Research tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, kullanıcıların video izleme alışkanlıklarını ortaya çıkardı. Online Video: 2009 is Primetime başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre hiç video izlemeyenlerin oranı sadece yüzde 15.

{GRAPH::66}
Rakamlar yüzde olarak verilmiştir.

Araştırma sonuçlarına göre birinciliği yüzde 43’lük oranla haftada 1-10 arası video izleyenler alıyor. Bu grubu yüzde 10’luk payla 10-20 arası alırken; bir haftada 20’den fazla video izlerim diyenlerin oranı ise yüzde 9’u buluyor. Çıkan sonuçlar içerisinde elbette video izlemeyenler de bulunuyor. Bir haftadır hiç video izlemedim diyenlerin oranı yüzde 10’u; son bir ayda hiç video izlemedim diyenlerin oranıysa yüzde 13’ü buluyor. Video mu, hiç işim olmaz, asla izlemem diyenlerse yüzde 15’le sınırlı kalıyor.

:: Siz haftada kaç video izliyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Haftada Kaç Video İzliyorsunuz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sınırsız internet bende de olsa izlerim tabii ki!

" Haftada Kaç Video İzliyorsunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftada Kaç Video İzliyorsunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftada Kaç Video İzliyorsunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "