Okunma

Haftanın Teknoloji Kitapları


28 Aralık 2012 Cuma 11:04
Haftanın Teknoloji Kitapları

Hosting ve Bulut Rehberi

Mehmet Eğitmen

Pusula Yayıncılık

Web sitenizi tasarlayıp bitirdiniz. Peki ya bundan sonrası? Web sitenizi internete taşıyıp dünyaya açmanın yollarını bu kitaptan öğrenebilirsiniz.

Bu kitap sayesinde internet dünyasında duyduğunuz birçok temel kavramı derinlemesine öğreneceksiniz: Hosting, alan adı, DNS, bulut, portal ve blog gibi birçok konuda kurulum ve kullanım bilgisine sahip olacak, kendi web sayfanızı yayınlayacak kadar uzmanlaşacaksınız.

Ayrıca blog, forum ve portal v.b siteleri kurma ve yönetme becerileri de kazanacaksınız. Son yılların popüler konusu olan bulut bilişim hakkında da bilgi sahibi olup, popüler bulut uygulamalarını kurup kullanabileceksiniz.

 

Adım Adım MS ASP .NET 4

George Shepherd

Arkadaş Yayınları

ASP.NET 4 programlama temellerini kendi kendinize öğrenin, hem de adım adım. Microsoft Visual Studio® 2010 ortamında web siteleri hazırlamak için gerekli temel bilgileri uygulamalı olarak öğreneceğiniz kolay anlaşılır ve kapsamlı bir kılavuz. Yazar: George Shepherd. Çevirmen: Gökmen Özveri

 

After Effects Cs6

Cemil Bayram

Kodlab Yayınları

Adobe, hem bireysel hem de kurumsal anlamda çok fazla sayıda çözüme sahip. Adobe’nin tasarımcılar için ürettiği ve vazgeçilmez efekt ve animasyon programı; Adobe After Effects.

Genel olarak film şirketleri, televizyon kanalları, reklam ajansları ve prodüksiyonlara kullanıma hitap etmektedir. Bunun yanı sıra grafik tasarım, animasyon, web animasyon, video kurgu ve görsel efektlerle ilgilenen kişilere yönelik kolay kullanımlı ve dünyada en yaygın kullanılan görsel efekt programıdır.

iPhone ve iPad için Uygulama Geliştirme

A. Kadir Güneytepe

Seçkin Yayıncılık

Kitapta, en popüler mobil uygulama geliştirme ortamlarından biri olan Xcode kullanılarak, iOS’da (iPhone ve iPad) bir uygulamanın nasıl yazılacağı ve geliştirileceği adım adım ayrıntılı ve bol örnekli olarak anlatılmıştır.

Kitapta ObjectiveC ile nesne yönelimli programlamaya yönelik genel bir temel oluşturulmaya çalışılmış aynı zamanda da, iOS SDK temel bileşenleri tüm yönleriyle anlatılıp, verilen örneklerle de konu hakkında okuyucunun ayrıntılı bir bilgi edinmesi amaçlanmıştır.

 

Teknoloji Kimin Umurunda

Mehmet Doğan

Alfa Kitap

Teknoloji Kimin Umurunda”, gelişmiş batılı ülkelerde çoktan üzerinde yüzlerce kitap yazılmış, üniversitelerde ders olarak okutulan; ülkemizde epey ihmal edilen ya da önemsenmeyen kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi gibi alanlara dair, bilişim profesyonellerinin, akademisyenlerin, öğrencilerin ve e-pazarlama ile haşır neşir herkesin, eleştirel ve yapıcı perspektif geliştirmek için etkileşime girebilecekleri bir kitap.

:: İlginizi en çok çeken eser hangisi oldu?    

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Haftanın Teknoloji Kitapları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kitap video ders çok etkili oluyor bence. birde kitabın pdf versiyonu olacak pc de. unuttuğunuz bir yeri aç bul zor oluyo. pdf te hemen arayıp bulmak iyi oluyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kimseyi kızdırmak ya da emeği küçük görmek istemem ama kitaplardan teknoloji öğrenmek biraz modası geçmiş çok yavaş bir yöntem değil mi ? İnternet tutorial dolu, hatta videolu eğitimlerde çok yaygın. İngilizce sizin için bir dert değilse ve kitaplara ayrı bir düşkünlüğünüz yoksa teknoloji kitaplarına para harcamayın derim.

  3. lokman686868 dedi ki:

    teknoloji kimin umrundayı çok begendim tma bana göre bi kitap

" Haftanın Teknoloji Kitapları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "