Okunma

Haftanın Teknoloji Kitapları


07 Ocak 2013 Pazartesi 12:00
Haftanın Teknoloji Kitapları

100 Kodla Kendi Web Siteni Yap

Halil Gökhan

KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK

Bütün bilimler ve disiplinler bir işi ya da mesleği en iyi şekilde yapmak için 10.000 saat (yaklaşık 4 yıl ki üniversite öğreniminin değişmez süresi buradan ileri gelir olasılıkla) gerektiğinden söz ederlerken 100 saatte ne yapılabilir?

Bu kitapta tam da yaptığımız bu. Sizin, yazma işini tam olarak yapmanız için gerekli 100’e yakın eleman, değişken, çalışma ve uğraşı 1’er saatlik açıklama kaygısıyla dolu bu kitap. Hem de uygulamalarıyla…

Fortran 90 Ders Notları

Can Aktaş

Kriter Basın Yayın Dağıtım

Fortran programlama dili oldukça eski programlama dillerinden biri olmasına rağmen, günümüzde Matematikçiler, Fizikçiler ve mühendisler tarafından yaygın olarak kullanılan bir programlama dillerine göre sayısal hesaplamalarda oldukça iyi sonuçlar verdiğinden halen daha bilimsel çalışma yapan birçok kişi tarafından kullanılan ve tercih edilen bir programlama dilidir.

10 Adımda Adobe Muse

Uğur Gelişken

Kodlab Yayın

Adobe Muse, kendisini “kod yazmadan web tasarımı yapın” sloganıyla duyurdu ve ilk sürüm olmasına rağmen alternatiflerinden farklı olarak, kod yazmadan web sitesi yapma sloganının hakkını verebilecek düzeyde olduğunu da ispatladı. Adobe Muse ile yapılabilecek olan web siteleri, deneyimli kişiler elinde birer sanat harikası olabiliyor

.NET- Başlangıç Düzeyi (70- 305 ve 70- 306 Sınavlarına Hazırlık Kitabı)

A. Rıza Sönmezışıklı, Atakan Kesler, Cenk Çağlar, İncilay Çilesizoğlu

Seçkin Yayıncılık

    

Kitap, Microsoft sertifika eğitimlerinde büyük etkinliğe sahip ve bu eğitimleri Microsoft tarafından da defalarca ödüllendirilen Bilge Adam’ın uzman eğitici kadrosu tarafından hazırlanmıştır. Microsoft Certified Application Developer (MCAD) sertifikası Microsoft .NET ürünlerini kullanarak uygulama yazılımları geliştiren profesyoneller için oluşturulan en yeni sertifikasyon programıdır. Kitap bu sınavlara hazırlananlara rehber olmasının yanı sıra .NET teknolojisinin ne olduğu ve geleceğin yazılımlarında nasıl kullanılacağını da açık bir anlatımla vermektedir.

Illustrator CS6

Yavuz Gümüştepe

Kodlab Yayın Dağıtım

Kitap içerisinde Adobe Illustrator’la ilgili temel bilgilerin yanı sıra, basit ve karmaşık çizimler yapma, çizimleri boyama, biçimlendirme, katmanlarla çalışma, bitmap resimleri vektörel resimlere dönüştürme, yazı ile çalışma, 3 boyutlu çizimler yapma gibi birçok konu anlatılmaktadır.

:: İlginizi en çok çeken kitap hangisi oldu?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Teknoloji Kitapları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "