Okunma

Hangi HD 5870 Size Göre?


25 Eylül 2009 Cuma 21:12
Hangi HD 5870 Size Göre?

DirectX 11 destekli ilk ekran kartı olan ATI Radeon HD 5870, 23 Eylül tarihinde resmen piyasaya çıktı. Oldukça güçlü olan bu yeni nesil ekran kartı birçok marka altında raflarda yerini almaya başladı. Çok fazla üretilmediği için henüz stoklarda zor bulunan bu kart ile beraber markalar arasında büyük bir rekabet başladı.

Fiyatı (379 $) ve temel özellikleri şimdilik tüm markalarda aynı olan HD 5870′ler arasında çok ufak farklar bulunuyor. Bunlar kutu ve kartın dış tasarımı, beraberinde verilen oyunlar gibi küçük ayrıntılar olsa da müşterilerin tercihleri için çok büyük bir rol oynuyorlar. Bizler de sizin için piyasaya çıkmış HD 5870′lerin büyük bir çoğunluğu sizlere tanıtalım ve ufak farklarını açıklayalım istedik. Öte yandan ATI Radeon HD 5870′in detaylı incelemesi ve test sonuçları için buraya tıklayabilirsiniz.

ASUS EAH5870

ASUS EAH5870’de Voltage Tweak ve Smart Doctor özellikleri bulunuyor. Bunlar sayesinde kartı overclock edebilmeniz mümkün. Ayrıca ASUS ürünle beraber Dirt 2 adlı oyunu da veriyor. Bu modelle ilgili detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

MSI R5870

MSI bu yeni seride de önceki serilerde kullandığı model isimlerini devam ettirerek karta R5870 adını vermiş. Kartın tasarımı refereans tasarımdan çok da farklı değil.

Sapphire HD 5870

ATI ekran kartlarının en büyük sağlayıcılarından olan Sapphire, Radeon HD 5870 ile beraber iki adet de oyun veriyor. Bunlar Dirt 2 ve Battlestations Pacific. Kartın tasarımında ise bir kadın figürü kullanılmış.

Club3D Radeon HD 5870

Avrupa merkezli bir firma olan Club3D’nin hem kutu hem de kart tasarımı oldukça sade. Firma sadece fanın üzerine logosunu koymakla yetinmiş. Kartla beraber herhangi bir oyun ise verilmiyor.

HIS Radeon HD 5870

Kartın tasarımında gayet şık duran bir kılıç görseli kullanmayı tercih eden HIS, ürünle beraber birçok rakip firmanın yaptığı gibi Dirt 2 adlı oyunu da vermeyi ihmal etmiyor.

PowerColor Radeon HD 5870

PowerColor da kart ve kutu tasarımına güvenen firmalardan biri. Kartın üzerinde kullanılan görselin etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

PowerColor Radeon HD 5870 Dirt 2Edition

Rakip firmaların aksine PowerColor, Dirt 2 oyununu farklı bir sürümün içinde veriyor. Bu sürümün fiyatının normalden 10 $ daha pahalı olduğunu söylemek gerek.

XFX Radeon HD 5870

Diğer markaların aksine kartın tamamını kaplayan XFX gerçekten güzel bir tasarım yapmış. Fanın üzerine logosunu yerleştiren firma kartla beraber Dirt 2 oyununu vermeyi de ihmal etmiyor.

:: Hangi marka size daha cazip geliyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hangi HD 5870 Size Göre?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Abi bn yeni bi ekran kartı ve güc kaynagı almak istiyorum neleri önerirsin cevabın için şimdiden teşekkürler..

" Hangi HD 5870 Size Göre? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi HD 5870 Size Göre? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi HD 5870 Size Göre? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "