Okunma

Hanginiz Cep Telefonunu Tuvalete Düşürdü?


10 Kasım 2010 Çarşamba 12:30
Hanginiz Cep Telefonunu Tuvalete Düşürdü?

Microsoft’un Amerika’da Harris Interactive firmasına yaptırdığı cep telefonu araştırması oldukça ilginç sonuçları da ortaya koyuyor. Anket sonuçlarında Amerikalı 18 ile 24 yaş arasındaki gençlerin yüzde 19’unun cep telefonunu en az bir kere tuvalete düşürdüğü gün yüzüne çıkmış durumdaki bu oldukça yüksek bir değer.


Microsoft bu araştırmayı Windows Mobile 7 işletim sistemini piyasaya sürmeden yaptırmış ve işletim sistemini kullanıcılardan gelen cevaplara göre düzenlemiş. Microsoft’un bu anketi onların sloganlarını da etkilemiş. Microsoft’un Windows 7 Mobile için ürettiği slogan: “Hayatına konforlu ve sağlıklı devam et”.


Harris Interactive’in hazırladığı anket sonuçlarına baktığımızda ankete katılanların yüzde 75’i cep telefonunun zararlı bir alışkanlık olduğunu kabul ediyor ama bu kullanıcıların yüzde 18‘i bu durumdan rahatsız.


18 ila 24 yaşındaki Amerikalı gençlerin yüzde 49‘u yürürken epostalarını veya SMS’lerini kontrol ediyorlar. 18 ila 34 yaş arası kullanıcıların yüzde 69’u yataklarında cep telefonları ile oyun oynuyorlar. 18 ila 35 yaş arası kullanıcıların yüzde 55’i ise cep telefonlarını tuvalette kullanmaktan çekinmiyor.

Anket sonuçları katılımcıların oldukça ilginç yönlerini ortaya koyuyor aslında. Microsoft’un işletim sistemi hazırlarken bu tarz sonuçları dikkate alması oldukça sevindirici.

:: Şimdiye kadar cep telefonunuz ile en ilginç ne yaptınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hanginiz Cep Telefonunu Tuvalete Düşürdü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hanginiz Cep Telefonunu Tuvalete Düşürdü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hanginiz Cep Telefonunu Tuvalete Düşürdü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "