Okunma

Hastaneden önce internete soruyoruz


15 Mart 2018 Perşembe 11:52
Hastaneden önce internete soruyoruz

İnternet her geçen gün yaşayan bir organizma gibi yayılıyor ve insanların bir iş yapmadan önce ilk dayanağı oluyor. Yemek yapmadan önce, sınavlara hazırlanırken hatta doktora gitmeden önce internet üzerinden araştırma yapıyoruz.

Vücudumuz ile ilgili bir problem keşfettiğimizde, ilk işimiz internetten tanı koymaya çalışmak oluyor. 2017 yılında 46 milyon hasta ve danışanın taramaları araştırılırken, yüzde 7,7’lik dilimle ben ve cilt lekelerinin Türkiye genelinde en çok aranan hastalık olduğu belirlenmiş.

internet

Kendi hastalığımızı kendimiz belirliyoruz

Sağlık gibi önemli bir konuda ilk başvurulan kaynağın web olması oldukça ilgi çekici bir veri. İlgili internet siteleri ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, durumun ciddiyeti düşündüğümüzden daha yüksek seviyelerde.

Cilt hastalıklarının birinci sırada yer aldığı araştırmada, yüzde 3,97 oranıyla alerji en çok aranan ikinci hastalık oldu. Üçüncü sırada yer alan hastalık ise yüzde 2,59 oranıyla hemoroid olarak belirlendi. Bunun yanı sıra, kadın hastalıkları ve doğum branşında yer alan hastalıkların aranma oranı, genel veriye bakıldığında yüzde 3,18’lik bir paya sahip oldu.

Yine araştırma verilerine göre, kadınlar yüzde 59,5 ile erkeklerden çok daha fazla sağlık araması gerçekleştirmiş.

:: Bu durum hakkında sizin düşünceleriniz nedir?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Hastaneden önce internete soruyoruz”

  1. tuba dedi ki:

    Bu haberin kaynağı nedir acaba? Araştırma nerede yapılmış ve yayınlanmış?

  2. Ahmet Sinan Toydaş dedi ki:

    Hastalık yoktur, hasta vardır…

" Hastaneden önce internete soruyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hastaneden önce internete soruyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hastaneden önce internete soruyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "