Okunma

Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak


27 Mayıs 2019 Pazartesi 08:00
Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak

Geçtiğimiz hafta Alman havacılık şirketi Lilium, beş kişilik elektrikli jet tasarımını lanse etmişti. Bu jet, bu ayın başlarında başarılı kalkış ve iniş yaparak test uçuşunu tamamlamıştı. Şimdi de Alman basın mensuplarının analizlerine göre bu elektrikli jetler, hava taksi olarak kullanılacak. İlk aşamada belirli şehirlerde hizmet vermeye başlacak olan bu hava taksileri 6 yıl içerisinde kullanıma hazır hale gelecek.

Hava taksi, ulaşıma farklı boyut kazandıracak!

Lilium CEO’su tarafından yapılan açıklamalara göre bu projenin asıl amacı, herkesin istedikleri yere, istedikleri zaman uçabilecekleri bir dünya kurmak.

Bu ayın başlarında ilk uçuşunu gerçekleştiren Lilium jet de, bu hedefe giden yollardan bir tanesi. Akıllı telefonlar üzerinden çağırılacak olan bu hava taksilerinin fiyatı da gayet makul derecede olacak. Böylece tüm insanlar bu hizmetten faydalanabilecek.

Uber gibi büyük ulaşım şirketleri, uçan taksi ağı başlatmak üzerine çalışmalar yürütüyor. Ve Uber, bu noktada NASA ile iş birliği yapıyor. Ancak Lilium’un iddiasına göre kendi hava taksileri, rakip şirketlerin araçlarına göre çok daha uzun yolculuk yapma imkanı sunacak.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak”

  1. Anonim dedi ki:

    Turkiyede 2100 de anca başlar

" Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "