Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı


26 Nisan 2017 Çarşamba 15:00
Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı

Hepsiburada’nın Nisan ayında faaliyete geçirdiği AR-GE merkezi, Türkiye’de hızla büyüyen e-ticaret sektörüne teknoloji desteği sunuyor. Hepsiburada bu yatırımıyla, online alışveriş ekosistemine fayda sağlayacak yenilikçi projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Yerli yazılımlara fırsat

İnternetten alışveriş yapan tüketicilere yönelik çözümlerin ortaya çıkacağı merkezde özellikle; Hepsiburada kataloğunun yönetimi, online pazarlama platformları, data-analiz sistemleri, kişiselleştirme motorları, perakende çözümleri, depo platformları, ödeme sistemleri ve uçtan uca teslimat alanlarında projelere öncelik verilecek.

AR-GE merkezinde; yapay zeka, büyük veri, mikro servisler ve sınırsız ölçekli bulut tabanlı altyapılar gibi en son dijital teknolojilerden yararlanılacak. Bu yöntemler aynı zamanda, Türkiye’de söz konusu teknolojilerin bu denli büyük bir ölçekte uygulanması bakımından da ilk olma özelliği taşıyor.

Yerli yazılım endüstrisine de değer katacak olan Hepsiburada AR-GE Merkezie-ticarete özgü teknoloji fikri, ürünü veya çözümü olan, başta kamu kurumları ve üniversiteler olmak üzere tüm yerli yazılımcılara ve fikir önderlerine kapılarını açıyor.

17-04/26/hepsiburada-16-9-1493216350.jpg

E-ticaret sektörüne yönelik çalışan tüm kesimleri AR-GE Merkezi’nde işbirliğine davet eden Hepsiburada Teknoloji Başkanı Mittu Sridhara; “AR-GE merkezi açma lisansını aldığımız için gururluyuz. Bu alanda çalışan üniversitelerle yerli yazılımcılara, bilgisayar ve endüstri mühendisleriyle işbirliği olanağı sağlayarak yeni fikirler geliştirmeleri için ortam yaratmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

2017 sonunda hedef 150 kişi

AR-GE Merkezi’nin açılışıyla ilgili açıklama yapan Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ise; “Yeni AR-GE merkezimizle ülkemizin dijital dönüşümünde önemli bir etki yaratacağımıza inanıyorum. Büyük markalardan KOBİ’lere, müşterilerine internetten ulaşmak isteyen her işletmenin dijital dönüşümüne bu merkez sayesinde destek olacağız.” dedi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan lisansını alan Hepsiburada AR-GE Merkezi, İstanbul-Mecidiyeköy’deki yönetim binasında çalışmalarına başladı. AR-GE merkezinde 2017 sonunda 150 kişinin çalışması hedefleniyor.

:: Hepsiburada’nın AR-GE Merkezi açması hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Önce bindirim sonra indirimin adresi hepsi burada

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Hepsiburada araskargo gibi lanet bir firma ile calıstıgı sürece bir cacık olmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Aras kargoyu bırakmadan hiçbir şekilde tekrar tercih etmeyeceğim.

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Hepsinurada ile bir defa alışveriş yaptım. Deri tv kumandalarına kutu aldım. Ürün kargosa ezilmiş ve yırtılmış olarak geldi. Neymiş ürüne bakıp iade edecekmişim falan filan. Oldu canım 50 TL için 50 takla atamam ben. Daha işim olmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Hepsiburadadan senelerdir tek tük alışveriş ederim hep yurtiçi kargoyla gönderirler. Aras konusunda haklısınız. Site sadece kendisi satış yapsa eskisi gibi fiyat bakmak için bile girmem ama platform oldu artık çok iyi fiyatlar var.

" Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi