Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı


26 Nisan 2017 Çarşamba 15:00
Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı

Hepsiburada’nın Nisan ayında faaliyete geçirdiği AR-GE merkezi, Türkiye’de hızla büyüyen e-ticaret sektörüne teknoloji desteği sunuyor. Hepsiburada bu yatırımıyla, online alışveriş ekosistemine fayda sağlayacak yenilikçi projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Yerli yazılımlara fırsat

İnternetten alışveriş yapan tüketicilere yönelik çözümlerin ortaya çıkacağı merkezde özellikle; Hepsiburada kataloğunun yönetimi, online pazarlama platformları, data-analiz sistemleri, kişiselleştirme motorları, perakende çözümleri, depo platformları, ödeme sistemleri ve uçtan uca teslimat alanlarında projelere öncelik verilecek.

AR-GE merkezinde; yapay zeka, büyük veri, mikro servisler ve sınırsız ölçekli bulut tabanlı altyapılar gibi en son dijital teknolojilerden yararlanılacak. Bu yöntemler aynı zamanda, Türkiye’de söz konusu teknolojilerin bu denli büyük bir ölçekte uygulanması bakımından da ilk olma özelliği taşıyor.

Yerli yazılım endüstrisine de değer katacak olan Hepsiburada AR-GE Merkezie-ticarete özgü teknoloji fikri, ürünü veya çözümü olan, başta kamu kurumları ve üniversiteler olmak üzere tüm yerli yazılımcılara ve fikir önderlerine kapılarını açıyor.

17-04/26/hepsiburada-16-9-1493216350.jpg

E-ticaret sektörüne yönelik çalışan tüm kesimleri AR-GE Merkezi’nde işbirliğine davet eden Hepsiburada Teknoloji Başkanı Mittu Sridhara; “AR-GE merkezi açma lisansını aldığımız için gururluyuz. Bu alanda çalışan üniversitelerle yerli yazılımcılara, bilgisayar ve endüstri mühendisleriyle işbirliği olanağı sağlayarak yeni fikirler geliştirmeleri için ortam yaratmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

2017 sonunda hedef 150 kişi

AR-GE Merkezi’nin açılışıyla ilgili açıklama yapan Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ise; “Yeni AR-GE merkezimizle ülkemizin dijital dönüşümünde önemli bir etki yaratacağımıza inanıyorum. Büyük markalardan KOBİ’lere, müşterilerine internetten ulaşmak isteyen her işletmenin dijital dönüşümüne bu merkez sayesinde destek olacağız.” dedi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan lisansını alan Hepsiburada AR-GE Merkezi, İstanbul-Mecidiyeköy’deki yönetim binasında çalışmalarına başladı. AR-GE merkezinde 2017 sonunda 150 kişinin çalışması hedefleniyor.

:: Hepsiburada’nın AR-GE Merkezi açması hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepsiburadadan senelerdir tek tük alışveriş ederim hep yurtiçi kargoyla gönderirler. Aras konusunda haklısınız. Site sadece kendisi satış yapsa eskisi gibi fiyat bakmak için bile girmem ama platform oldu artık çok iyi fiyatlar var.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepsinurada ile bir defa alışveriş yaptım. Deri tv kumandalarına kutu aldım. Ürün kargosa ezilmiş ve yırtılmış olarak geldi. Neymiş ürüne bakıp iade edecekmişim falan filan. Oldu canım 50 TL için 50 takla atamam ben. Daha işim olmaz

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Aras kargoyu bırakmadan hiçbir şekilde tekrar tercih etmeyeceğim.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepsiburada araskargo gibi lanet bir firma ile calıstıgı sürece bir cacık olmaz

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce bindirim sonra indirimin adresi hepsi burada

" Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hepsiburada AR-GE Merkezi açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?