Okunma

Her Şey Çocukların Güvenliği İçin


10 Şubat 2009 Salı 14:00
Her Şey Çocukların Güvenliği İçin

Web sitelerine yapılan girişlerin %51’i başıboş gezinmek amaçlı. MSN kullanan kullanıcıların %29’u sadece takılmak amaçlı bu uygulamayı kullanıyor. Bu sonuçlar Avrupa güvenli internet günlerinde ortaya çıktı.

Konuşmacılardan Microsoft müşteri hizmetleri bölüm başkanı John Mangelaars gençlerin ailelerinden habersiz yaptıkları gezintilerinin %50’yi bulmasına şaşırdıklarını söyledi. Sözlerine, Myspace ve Facebook gibi sitelerin amaçlarının insanlara  daha sosyal alanlar yaratmak için yardımcı olduklarını fakat yine de online zorbalıklar konusunda onlara yardımcı olmak gerekli diye devam etti. Ayrıca Avrupa’daki ebeveynlerin %77’sinin yazılımlarına filtrelemenin eklenmesi gerektiğini böylece çocuklarının ne yaptıklarını kontrol edebileceklerini söyledi.

Avrupa komisyonu çocukların güvenliği için anlaşma yapılacak siteler arasında Facebook, Yahoo, Bebo, Youtube ‘un bulunduğunu ve böylelikle genç kullanıcıları korumak için bir adım atılmış olacağını belirtiyor. ’Report Abuse’ yani istismar raporu butonu ile, özel bir profil oluşturulduğu için  18 yaşından küçüklerin bazı sitelere girmesine izin verilmeyecek.

:: Çocuklar için filitreleme programı kullanılmalı mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Her Şey Çocukların Güvenliği İçin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Şey Çocukların Güvenliği İçin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Şey Çocukların Güvenliği İçin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "