Okunma

HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor


22 Şubat 2014 Cumartesi 14:00
HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor

Nokia‘nın Kasım ayında duyurulan Lumia 2520 tabletiyle birlikte kullanıma sunulan HERE Haritalar uygulaması tüm Windows 8.1 cihazlara geliyor. Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada, uygulamanın çok yakında Windows 8.1 tabletler, dizüstü ve masaüstü PC‘ler için sunulacağı duyuruldu. RT ve PRO sürümlerin her ikisinin de desteklendiği verilen bilgiler arasında.

Güncellenmiş yeni sürüm

Hali hazırda geçerli sürümün bütün özelliklerini barındıran uygulama önemli güncellemeler de içeriyor. Nokia‘ya göre iyileştirmelerin en büyüğü uygulamanın çalışma hızında gerçekleştirildi. Haritaların açılma hızına doğrudan etki edecek yazılımsal birçok iyileştirme yapılmış durumda.

Peki ne kadar hızlı? Yanıtı sonraki sayfada.

4 kata kadar hızlı

Nokia, bu alanda çalışarak uygulama performansını büyük ölçüde yükseltmiş. Şirket, şehir sayfalarının 4 kata kadar daha hızlı açıldığı örneğini veriyor ve bu kazancın yenilikçi rendering işlemi ve bazı akıllı optimizasyonlar sayesinde olduğunu belirtiyor. Uygulamada hız artışının yanı sıra, klavyefare desteği ve önceki aramaların hatırlanması gibi bazı yeni özellikler yer alıyor.

Kuzey Amerika ve Avrupa öncelikli

HERE Haritalar’ın dağıtımına öncelikle Kuzey Amerika ve Avrupa‘dan başlanacak. Uygulamanın bu bölgelerde bulunan ülkelerin Windows Uygulama Mağazaları‘nda birkaç gün içinde yer alması bekleniyor.

:: Hangi haritalar servisini ya da uygulamasını daha çok kullanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Nokia haritalar kadar güzel harita görmedim telefon için

  2. SDN Okuru dedi ki:

    En iyi harita programı

" HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HERE Maps Windows 8.1 Cihazlara Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "