Okunma

Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak!


30 Ağustos 2018 Perşembe 16:00
Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak!

Hoparlör denilince aklımıza genelde dikdörtgen tasarıma sahip formlar geliyor. Son yıllarda silindirik, küp ve oval tasarımlar da ortaya çıkmış olsa da Bang & Olufsen her sene yeni bir tasarımla hoparlör anlayışımızı derinden sarsıyor.

IFA 2018‘de tanıtılan bu yeni hoparlör dairesel formuyla tüm dikkatler üzerine çekti. Beosound Edge, metalik çerçevesi ve siyah fonuyla göz kamaştırıyor.

Tam anlamıyla bir tekerlek formunda olan ve bir otomobil tekerleği boyutunda olan cihaz dikkat çekici özelliklere sahip.

Hoparlör hangi teknik özelliklere sahip?

Bang & Olufsen Danimarka menşeli bir firma ve sadece tasarımsal açıdan değil, ses mühendisliği açısından da önemli markalardan biri.

Beosound Edge‘de bunu kanıtlar nitelikte özelliklere sahip.İlginç bir forma sahip olan cihaz 10 inç boyutunda bir woofer, 4 inç boyutunda orta kademe sürücülere ve 0,75 inçlik tweeter‘lara sahip.

hoparlör

Çift taraflı ses çıkışı sağlayabilen bir yapıya sahip olan Edge, tasarımcı Michael Anastassiades‘in imzasını taşıyor.

Minimalist bir tasarıma ve modern çizgilere sahip olan Beosound Edge daha çok modern mimariye sahip lüks evler için tasarlanmış.

Bang & Olufsen uygulamasıyla kontrol edilebilen Beosound Edge‘nin metal çerçevesi, dokunmaya duyarlı alüminyum bir alaşımdan üretilmiş. Böylece Edge metal çerçeve üzerinde bulunan dokunmatik konsoldan da kontrol edilebiliyor. Beosound Edge aynı zamanda duvara asılarak da kullanılabiliyor.

Aynı zamanda akıllı bir asistan olan Beosound Edge, Google Asistan, Chromecast, AirPlay ve Bluetooth desteğine de sahip.

Kasım ayı itibariyle satışa çıkacak olan cihaz 3500 dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyatla karşımıza çıkacak.

IFA 2018Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Kur farkı asıl müzik severleri vurdu. Para biriktirdiğim earphone kur farkı yüzünden 7800TL oldu nem ve bakteri temizleme ünitesi fırladı. B&O’da önemli ses mühendisleri tarafından tasarlanır ama bunlar daha çok piyasa malı gibi, Bir Bowers&Wilkins yada WilsonAudio daha profesyonel geliyor bana birde kimi insanlar yok diyor ama bence burn in olayı var.

  2. Anonim dedi ki:

    Hiçte değiştirmedi. Bildiğimiz hoparlör. Yeni bir teknoloji çıkmış gibi haber yapmışsınız.

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    20 bin lira kim verir bir hoparlöre?…

" Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hoparlör anlayışınız yerle bir olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "