Okunma

HP, Depolama Portföyünü Sunuyor


03 Ocak 2013 Perşembe 14:11
HP, Depolama Portföyünü Sunuyor

HP, Bütünleşik Depolama Portföyü’nü duyurdu. Yenilenen HP Depolama Portföyü, farklı büyüklükteki işletmeler için ölçeklenebilen tek bir ortak mimari ile depolamada karmaşıklığı gideriyor ve verimsiz süreçleri ortadan kaldırıyor.

HP Bütünleşik Depolama, sanallaştırılmış ortamlar, bulut bilişim ve büyük veri depolama sistemleri için tasarlandı. HP 3PAR StoreServ Depolama, HP StoreAll Depolama ve HP StoreOnce Yedekleme serisinden oluşan bu yeni ürün ailesi ile kurumlara farklı seçenekler sunuluyor.

HP 3PAR StoreServ 7000 Depolama, sektörün 1. sınıf kaynak kullanımı ve hizmet kalitesi sağlayan tek orta ölçekli dörtlü kontrol ürünü olarak, kurumlara ekonomik fiyatlarla sunuluyor.

Blok depolama ve dosya veri hizmetlerini destekleyen sistem, HDD, SSD kombinasyonları ve salt SSD yapılandırma desteğiyle saniyede 320 binden fazla girdi/çıktı işlemi yapabiliyor. Bu da benzer fiyatlı diğer markalardan 2,4 kat yüksek hız anlamına geliyor.

HP StoreAll Depolama, nesne depolama ve dosya veri erişimi özelliklerine sahip ölçeklenebilir bir platform olarak, hem Büyük Veri hem de Bulut’ta depolama için sadeleştirmiş bir ortam sağlıyor. Bu platform, sistem yöneticilerinin üzerindeki yükü ve ek donanım ihtiyacını da azaltıyor.

HP’nin ana araştırma grubu HP Labs tarafından geliştirilen HP StoreAll Express Query (Ekspres Sorgulama) önceki dosya sistemi arama yöntemlerinden 100 bin kat daha hızlı arama sorgusu yapabiliyor. HP Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) (Akıllı Veri İşletim Katmanı) ile entegre edilen sistem, bilgi işlem süreçlerini HP StoreAll birimlerine aktararak, analiz işlemlerinin en güncel verilerle ve daha az donanım kullanarak tamamlanmasını sağlıyor.

HP StoreOnce 2000 ve 4000 Yedekleme çözümleri, HP StoreOnce Catalyst yazılımı ile veri hareketlerinin daha hızlı takip edilmesini ve yüksek performanslı veri tekilleştirme süreçlerini destekliyor. Bu da uzak siteler ve genel merkez dışındaki veri merkezlerinde veri koruma maliyetlerini azaltıyor. Bu iki yeni model yedekleme işlemlerini, en yakın rakip sisteme kıyasla üç kata kadar daha hızlı ve yüzde 35 oranında daha düşük maliyetle gerçekleştiriyor.

:: Kurumsal alanda hangi depolama ürünlerini kullanıyorsunuz?

 

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HP, Depolama Portföyünü Sunuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    HP nin ürün gamı kendine ait değil ***** />
    Hepsi zaman içinde satın aldığı ve birbirine entegre edemediği ürünler.

" HP, Depolama Portföyünü Sunuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP, Depolama Portföyünü Sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP, Depolama Portföyünü Sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "