Okunma

Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek


26 Mayıs 2019 Pazar 09:00
Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek

ABD’li şirketlerin iş birliğini bitirdiği Huawei, ortaya çıkan bilgilere göre zor günler için fazladan parça tedarik ederek fazla sayıda bileşen stokladı. Üç aylık geçici lisans sürecini doldurmasının ardından ABD’li şirketlerden parça tedarik edemeyecek olan Huawei’in; hali hazırda Qualcomm, Intel, Xilinx, Qorvo ve ARM gibi üreticiler ile olan iş birliği bitirilmiş durumda.

Analiz şirketi CLSA tarafından gelen rapora göre Huawei, fazladan siparişlerle epey bir bileşen stokladı. CLSA analistine göre Huawei’in bu satın alma işlemi, çip endüstrisine kattığı geliri yüzde 8 civarında artırdı. Ve Huawei’in piyasadan kaldırılmasının çip endüstrisi gelirinde yüzde 4’lük bir düşüşe yol açacağı belirtiliyor.

Huawei 2019’da problem parça problemi yaşamayacak

Yapılan analizlere göre Huawei bu yıl içerisinde 157 milyon mobil cihazın ihtiyacını elindeki parçalarla karşılayabilir. Yani bu rakamlar Huawei’in bu yıl sonuna kadar üretim yapabileceğini gösteriyor. Ancak mevcut parça gider oranlarında artış olursa bu parçalar 2019 yılını çıkarmayabilir. Dolayısıyla Huawei üretim yapamayabilir.

Huawei’in bu durumdan bir an önce sıyrılması en büyük beklentiler arasında yer alıyor. Kendi işletim sistemini geliştirmesi gibi durumlar da Huawei’in bu konu üzerinde büyük çalışmalar yürüttüğünü gösteriyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yaşasın Huawei kahrolsun ABD

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei büyük firma merak etmeyin biraz sıkıntı çeksede sonunda özgürlüğü ne kavuşacaktır.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tekrar söylüyorum; Çin’ e öyle kolay racon kesilmez… Karşılığı ağır olur..

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu Amerika ya karşı birleşip bir ders verılmesi lazım Çin bu parçaları Japonya’dan tedarik etsin öyle bir teknolojisi var

  1. Anonim dedi ki:

   Malesef japonya da ABD nin güdümünde aynen korede olduğu gibi

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Beter ol Huwaie..

  1. ozzy3542 dedi ki:

   bir dünya kullanıcısı var neden beter olsun . beter olunca bizler mağdur olucaz senin başına boktan olay geldiyse hemen beter ol vsvs düsüncesi ancak kendini düşünen tipler var o sınıfa girer. bencil olma dostum. sen mutsuz olduysan telefondan herkes mustsuz olsun düşüncesi kötü. kalbini temiz tutmayı öğren .

 6. Anonim dedi ki:

  Problem parça problemi yaşamayacak.. Yazdığınız bi okusanız..

  1. Anonim dedi ki:

   ”Yazdığınızı bi okusanız ” olmasın o

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei bitti artık

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu dunyanin patronu Abd kanka itaat etmek lzm yazik oldu huawei ye

 9. cemal34 dedi ki:

  Araştırma ve analiz şirketi Fubon ile Strategy Analytics’e göre dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi Huawei’in satışlarının 2019 yılı içerisinde yüzde 4 ile yüzde 24 arasında düşecek.
  Uzmanlar Huawei’in sevkiyatlarının önümüzdeki altı ayda pek çok kez iptal olacağını tahmin ettiklerini ancak yaptırım şartları netleşmediğinden dolayı net sayılar veremediklerini belirtti.
  ABD Ticaret Bakanlığı, ABD-Çin ticaret savaşı kapsamında geçen hafta Huawei ürünlerinin alımını yasaklamıştı. ABD’nin kararının ardından Google ve çip üreticisi SoftBank ile Qualcomm, Huawei telefonların güncellenmeyeceğini duyurmuştu.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  H uawei bir yolunu bulacak
  U ğraşmayacaktın donald trump
  A daletsizliklere boyun eğmezse
  W erecek elbet cezanızı size
  E zer geçeriz sanmıştınız
  İ yi ki de öyle sanmışsınız, bu sizin sonunuz olacak

  Huawe-i Milliye askerleri olarak her daim arkanızdayız🤣

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ABD dünyaya sesleniyor siz bana meyve sebze satın maden satın ben size teknoloji satacam (meyve 1 lira maden 10 lira teknoloji 1000 lira)

" Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei 2019 yılında üretim yapabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "