Okunma

Huawei geçen yıl ne kadar kazandı?


06 Nisan 2018 Cuma 19:00
Huawei geçen yıl ne kadar kazandı?

Son dönemde tanıtmış olduğu yapay zeka işlemcili telefonları ile gündeme gelen Huawei, 2017 yılına ait finansal raporlarını paylaştı. Ar-Ge alanında yaptığı yatırımların meyvesini toplayan firma, bakalım geçtiğimiz yıl ne kadar kazanmış?

Huawei 2017’de ne kadar kazandı?

Ar-Ge alanına 10 milyar dolardan fazla yatırım yapan firma, IoT ve bulut sistemleri pazarında 2017’de önceki yıla göre yüzde 2.5’lik bir artış ile 45,7 milar dolar gelir elde etti. Huawei’in Kurumsal İş Grubu ise 2016 yılına göre yüzde 35,1’lik bir artış ile 8,4 milyar dolar gelir elde etti.

Huawei’nin tüketici grubunda ise büyüme devam ediyor. Çinli firma 2017 yılında kendi markası ve Honor markasını taşıyan akıllı telefonlar 153 milyon adet satış rakamına ulaştı. Akıllı telefon pazarında 2016 yılına göre yüzde 31,9’luk bir yükseliş yaşayan firma, toplamda 36,4 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

Huawei

Kurumsal alandaki başarısını kısa sürede tüketici pazarına da yansıtan firma için 2017’nin çok güzel geçtiğini söyleyebiliriz. Ülkemize resmi olarak giriş yapan Honor markasıyla elde edeceği satış rakamları ile markanın 2018’de de büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz.

:: Sizce Honor ülkemizde başarılı olabilir mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei geçen yıl ne kadar kazandı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei geçen yıl ne kadar kazandı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei geçen yıl ne kadar kazandı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "