Okunma

Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak


29 Eylül 2019 Pazar 19:00
Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak

Bu ayın başlarında EMUI 10 güncellemesinin beta sürümüne kayıtlar başlamıştı. EMUI 10 alacak cihazların da yavaş yavaş ortaya çıktığına şahitlik etmiştik. Şu anda Huawei‘nin en iyi akıllı cihazları arasında gösterilen Huawei P30 ProEMUI 10 ile hızlanacağı gibi birçok özelliği de geliştirilecek.

EMUI 10 alacak cihazların listesi genişledikçe, kullanıcılar tarafında da memnuniyet artmaya başlıyor. Birçok uygulama ile entegre çalışmayı sağlayan sürümle beraber Huawei P30 Pro tarafında yaşanacak değişimlere beraber bakalım. P30 Pro deneyimi EMUI 9.1‘in piyasaya sürülmesiyle önemli görsel yükseltmelerle beraber performans artışı da görmüştük. Android 10 ile beraber P30 Pro, mobil endüstrisinde önemli cihazlar arasında yer almaya başladı.

Huawei P30 Pro EMUI 10 ile güçleniyor

P30 Pro’da EMUI 10’da nelerin değiştiğine gelecek olursak, EMUI yıllar içinde görsel tasarım açısından önemli değişikliklere sahne oldu. EMUI 10  ile birlikte şimdiye kadarki en büyük görsel geliştirme ve değişimle karşılacağımızı söyleyebiliriz. En azından beklentiler o yönde.

Önceki sürümde, ayarlar uzun bir liste şeklinde sıralanıyorken yeni sürümle birlikte, menü elemanları, örneğin, ‘Genel’ gibi seçenekleri aradığınızı daha kolay bulmanızı sağlacak şekilde alt listelerden oluşan bir kümelenme ile karşılacaksınız. Metinler arasındaki aralıklar artırken, daha az karmaşık hale geldiğini görüyoruz ve bu kullanıcının daha iyi bir deneyime ulaşmasını sağlıyor.

Bildirimler panelinde dikkat çeken bir değişiklik söz konusu. EMUI 10, eski moda sıkışık bildirim satırlarından uzaklaşıyor ve bunun yerine dairesel arkaplanlara ve geçiş animasyonlarına sahip daha büyük bildirim simgelerine ulaşan yarı saydam bir tasarıma kavuşuyor. Böylelikle hangi ayarların etkinleştiğini saptamak çok daha kolay olabiliyor.

Huawei P30 Pro EMUI 10

Geliştirilmiş Karanlık Mod özelliği 

Karanlık mod ile ilgili geçenlerde bir haber yazmıştık, işte EMUI 10’un büyük değişikliklerinden ve özelliklerinden birisi de Android 10‘da kullanıldığından biraz farklı olan bir ‘Geliştirilmiş Karanlık Mod‘a ulaşacak olması. Eleştiri oklarının hedefinde olan karanlık mod, bazı kullanıcılar için hala tutkulu bir tema rengi olarak biliniyor. Bu nedenle ‘karanlık mod’u sevenler için geliştirilmiş karanlık mod gerçekten başarılı bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Akıllı telefonunuzun otomatik olarak karanlık moda geçmek için destekleyen tüm uyumlu uygulamalar da P30 Pro’da yer alıyor.  Ayrıca gelişmiş koyu modun, sadece siyahtan beyaza renkleri tersine çevirmediğini, gözlerinizi yormayacak koyu bir tema oluşturmak için çeşitli gri, siyah ve beyazları kullandığını aktaralım.

EMUI 10’da tasarım açısından köklü değişimler olacağından bahsetmiştik, görsel olarak çalışılan bu sürümde, bir önceki sürüme göre, ikonların yenileneceğini göreceğiz. İkonlar, daha yuvarlak ve aralıklı görünüme kavuşuyor. Yeni eklenen animasyon özelliği ile  simgelere dokunmak veya uygulamaları kapatmak gibi basit işlemler daha keyifli bir hale geliyor.

Yeni sürüm, Always On ekran ayarını daraltıyor. EMUI 9’da görüntülenen metin düz beyaz olarak yer alıyorken, EMUI 10 ile günün saatlerine göre değişen renkler ve temalar ekleniyor olacak. Peki kamerasıyla göz dolduran Huawei P30 Pro, bu sürümle nelere kavuşuyor olacak?

Kamerasında yaşanan değişimler

EMUI 10’daki kamera uygulaması da EMUI 9’dan farklı görünüyor. Deklanşör düğmesi yenilenen uygulamanın Huawei’nin kendi çizgisine has eklemeler ile iyileştirildiği aktarılıyor. Modlar arasında geçiş yaparken, hangi modun seçildiğini gösterecek olan kameranın, hangi butona geldiğiyseniz yandığını göreceksiniz.

Huawei P30 Pro EMUI 10

Huawei P30 Pro hızına hız katıyor

Görsel tasarımların yanında performans artışları da olacak. Hız ve performans artışında yaşanan geliştirmeyle birlikte, dosyaların kopyalanması ve çoklu görevlerin de oldukça hızlanacağını belirtelim. Oyun oynarken, güç gerektiren bir uygulama arkada çalışıyorsa güç kaybı yaşamayacak, telefonunuz donmayacak.

Amiral gemisi Huawei P30 Pro‘da beklenen gelişmeler ile beraber, EMUI 10’da bekleyebileceğiniz yeni özellikler yukarıda saydığımız gibi. Huawei’nin  odaklandığı ilk şey şüphesiz görsel öğelerde ince ayarlar yapmak ancak, genel pencereden bakıldığında önemli performans artışları bekleniyor.

EMUI 10 beta yakında P30 Pro’da kullanılmak için piyasaya sürülecek ve önümüzdeki haftalarda Mate 20 ve Huawei Nova 4 gibi diğer Huawei cihazlarında da kullanılıyor olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  P30 telefonu pro modeline gore ele oturmasi daha güzel ve hızı ise bugüne kadar huswei cihazlarda mate serisinden sonra en iyisi, bide fiyatı 3 bin e düşse çok daha iyi olur

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  P30 a da varmı

 3. Anonim dedi ki:

  EMUİ 10 UN TOP SPEED’ İ NE KADAR 🙂

 4. Anonim dedi ki:

  emuı 9.1 de kalın derim…

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnş pro 20 lite da yollarsanız artık

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  11 olmasın o

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel bir reklam olmuş. Umarım mate 20 pro’yu da unutmaz Huawei ve Google olmasa da piyasada varlığını devam ettirdiğini mate20 ve P30 serisi ile gösterir.

" Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei P30 Pro, EMUI 10 ile hızına hız katacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "