Hyundai, F1’den esinlenen şarj istasyonları kuracak


08 Nisan 2021 Perşembe 09:18
ABONE OL
Hyundai, F1’den esinlenen şarj istasyonları kuracak

Hyundai, bu yıl Güney Kore‘de kuracağı şarj istasyonlarından birinin önizlemesini yaptı. Otomobil üreticisi Formula 1 pit stoplarından ilham aldığı şarj istasyonunu E-Pit olarak adlandırıyor.

Kurulacak şarj istasyonu ile birlikte 800 volt şarj özelliğine sahip modellerinin sahipleri, araçlarını sadece 18 dakika içinde yüzde 80‘e kadar şarj edebilecek. Ayrıca uyumlu araçlar sadece 5 dakikalık şarj ile ve 100 kilometre menzil elde edebilecek.

Hyundai E-Pit, şarj istasyonları arasında havalı bir görünüm yaratacak

Hyundai, bu ay Kore genelinde 12 otoyol dinlenme durağında toplam 72 şarj noktasıyla birlikte 12 E-Pit istasyonu kuracak. Ayrıca, ülke genelindeki şehir merkezlerinde 48 şarj cihazı ile sekiz istasyon daha inşa edecek.

Korea Times, Hyundai’nin ayrıca kullanıcıların bir mobil uygulama aracılığıyla şarj ücretlerini otomatik olarak ödemelerine olanak tanıyan dijital ödeme hizmeti sunacağını da bildirdi.

İnsanların yüzde 60‘ından fazlası apartman dairelerinde yaşadığından ve bu nedenle araçlarını evde şarj etmeye güvenemediğinden, bunlara benzer özel şarj istasyonlarına sahip olmak Kore‘de oldukça önem arz ediyor. 

Hyundai’nin başka ülkelerde de benzer şarj istasyonları kurup kurmayacağı henüz belli değil.

Otomobil üreticisinin hızlı şarj istasyonlarından yararlanan ilk aracı tamamen elektrikli Ioniq 5 olacak. Ioniq 5 ile aynı platforma dayanan ve bileşenlerinin çoğunu paylaşan Kia EV6 da bu platformdan yararlanabilecek. Bu yılın ilerleyen günlerinde Genesis de, Ioniq 5 ve EV6 ile aynı platformu kullanan JW ile EV savaşına katılacak.

Hyundai ‘nin E-Pit adıyla kuracağı şarj istasyonlarını siz nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Hyundai, F1’den esinlenen şarj istasyonları kuracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai, F1’den esinlenen şarj istasyonları kuracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai, F1’den esinlenen şarj istasyonları kuracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  2. 2 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  3. 3 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  4. 4 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  5. 5 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  6. 6 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  7. 7 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  8. 8 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  9. 9 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  10. 10 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!