Hyundai, insansı robotu DAL-e’yi tanıttı


25 Ocak 2021 Pazartesi 17:40
ABONE OL
Hyundai, insansı robotu DAL-e’yi tanıttı

Hyundai Motor Grup, hassas tanıma yetenekleri ve hareketlilik işlevleri kullanarak insanlarla bağımsız olarak iletişim kuran son derece gelişmiş müşteri hizmetleri robotu olan “DAL-e” yi piyasaya sürdü.

DAL-e android robot olarak operasyonel yeteneklerini mükemmelleştirmeyi planlıyor.

DAL-e, “Sürmek, Size Yardımcı Olmak, Deneyiminizle Bağlantı Kurmak” nın kısaltması olarak ifade ediliyor. Otomatik müşteri hizmetlerinin geleceğine öncülük etmek için tasarlanan DAL-e, yüz tanıma için yeni nesil yapay zeka teknolojisinin yanı sıra dil anlama platformuna dayalı otomatik bir iletişim sistemi ile öne çıkıyor.

Hyundai Motor Grup‘un Başkan Yardımcısı ve Robotik Laboratuvarı Başkanı Dong Jin Hyun, yeni nesil robotu şu şekilde açıklıyor;

“DAL-e, her an otomatik müşteri hizmetleri sunabilen yeni nesil bir hizmet platformudur. Müşterilere geleneksel robotlardan daha samimi ve kişisel bir şekilde tutarlı mesajlar verebilecek bir haberci olması bekleniyor. Sürekli güncellemeler ve iyileştirmelerle DAL-e değerli müşterilerimize temassız bir ortamda keyifli deneyimler sunacak. Amacımız, DAL-e’nin müşterilerle sorunsuz ve eğlenceli bir iletişim kurmasını sağlamak ve onlara değerli hizmetler sunmaktır” dedi.

Hyundai Motor Grup, DAL-e’nin pilot operasyonuna başladığı Güney Seul‘deki bir Hyundai Motor galerisinde 25 Ocak itibari ile açılışını yaptı. Pilot operasyonun ardından DAL-e’nin, Hyundai Motor Company ve Kia Corporation‘ın diğer showroomları gibi müşterilerle günlük etkileşim gerektiren çeşitli alanlarda kullanılması bekleniyor.

DAL-e kompakt tasarıma sahip yapısı ile öne çıkıyor

Hoş bir çekiciliğe sahip kesik, insansı gövdesiyle 1.160 X 600 X 600 mm ölçülerinde ve 80 kilogram ağırlığındaki DAL-e, piyasadaki diğer müşteri hizmetleri ve kılavuz robotlara kıyasla önemli ölçüde daha hafif ve daha kompakt bir tasarıma sahip yapısı ile öne çıkıyor.

DAL-e müşteriler ile yakın etkileşimler için arkadaş canlısı, duygusal fiziksel özelliklerle donatılan yapısı ile dikkat çekiyor. İnsansı robot, bir müşterinin showroom’a maske takmadan girmesi durumunda, bunu algılıyor ve müşteriye maske takmasını tavsiye ediyor.

Ayrıca DAL-e iletişim yeteneği açısından, ürünler ve hizmetler hakkında yararlı bilgiler sağlıyor. Ve sözlü ekran dokunma komutlarına yanıt vererek müşterilerle otomatik olarak sorunsuz bir diyalog kurabiliyor.

Hareketlilik açısından bakıldığında ise DAL-e, çok yönlü dört tekerleğini kullanarak serbestçe hareket edebilir ve müşterilere belirlenen noktalara kadar eşlik edebiliyor. Ayrıca mekandaki geniş bir ekrana kablosuz olarak bağlanarak araçları ve teknolojileri anlatmak, ziyaretçileri onunla fotoğraf çekmeye çağırmak, hareketli kollarını kullanarak jestli geri bildirimler sağlamak gibi eğlenceli bilgiler de toplayabiliyor.

Son olarak Hyundai Motor Grup, Hyundai DAL-e ‘yi pilot operasyonlardan elde edilen verilere dayanarak sürekli güncellemeyi ve gelişmiş bir android robot olarak operasyonel yeteneklerini mükemmelleştirmeyi planlıyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

“Dale Don Dale”

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sen git Boston dynamic’i satın al sonra oyuncak robot yap.
Aferin hyundai

" Hyundai, insansı robotu DAL-e’yi tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai, insansı robotu DAL-e’yi tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai, insansı robotu DAL-e’yi tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme