Okunma

Hyundai TD-3616 DVD Oynatıcı İnceleme


13 Temmuz 2009 Pazartesi 13:48
Hyundai TD-3616 DVD Oynatıcı İnceleme

İnce yapısıyla dikkat çeken Hyundai TD-3616, Televizyon sehpanız için yaratılmış bir ürün. Bu tarz ürünler geçmişten günümüze oldukça küçük boyutlara indirgendiler aslında. Birçok yeni özellikte kazanan DVD oynatıcıların avantajlarından biri de uygun fiyata kullanıcılara film zevki sunması. Tabii ki yeni teknolojilerin (Blu-ray, HD-DVD oynatıcı gibi) yüksek fiyatlarla satılması bu ürünleri tercih sebebi yapıyor.


Bu tarz ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri DVD oynatıcı üzerindeki görüntü çıkışları. Bu çıkışların Televizyonunuz ile uyumlu olması gerekiyor. Yoksa DVD oynatıcınızı TV’nize bağlayıp film izleme keyfinden mahrum kalabilirsiniz. Hyundai’nin görüntü çıkışlarına baktığımızda oldukça fazla seçenek olduğunu görüyoruz.

HDMI, Y.Pr.Pb, S-Video, Scart ve Koaksiyal çıkışlara sahip Hyundai TD-3616’yı hemen hemen tüm TV’lere bağlamanız mümkün. Ürünün ses desteğine baktığımızda ise Dolby Surround 5+1 desteği olduğunu görüyoruz.

Bir DVD oynatıcının desteklediği video biçimleri satın alma kararında büyük rol oynar. Hyundai TD-3616 bir DVD oynatıcı olmasının yanı sıra SVCD, DivX, MPEG4, VCD, CD-R, MP3, DVD+,-RW biçimlerini de destekliyor. Bu sayede kullanıcılar DVD yerine internetten indirdikleri Divx veya Mpeg4 biçimindeki dosyaları da izleme imkânına sahip oluyorlar.

İster USB İster DVD

DVD oynatıcının sağ tarafında bir USB yuvası bulunuyor. Yani video içeriğini isterseniz DVD üzerinden (DVD video veya depo olarak kullanılan bir DVD medya) isterseniz de USB üzerinden izleyebiliyorsunuz. Bu oldukça beğendiğimiz bir özellik. Çünkü internet üzerinden indirdiğiniz içerikleri sürekli DVD üzerine yazma zahmetinde bulunmadan USB bellek sayesinde kolayca izleyebiliyorsunuz.

Burada dikkat etmeniz gereken husus ise kullanacağınız USB belleğin hızlı olması. Çünkü yavaş USB belleklerde video oynatılırken takılmalar yaşanabiliyor.

Hyundai bu DVD oynatıcı üzerinde altyazı desteğini de unutmamış. Divx dosyaları altyazılarıyla birlikte izleyebiliyorsunuz. Ürünün uzaktan kumandası sayesinde tüm işlevlerine erişmeniz mümkün. Hatta tüm ayarları da uzaktan kumanda ile gerçekleştiriyorsunuz. Yani ürünün görüntü çıkışını TV’ye bağlamanız ve ürünü elektrik prizine takmanız yeterli.

Daha sonrasında koltuğunuza kurulup kişisel ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün menüsü de kullanıcı dostu diye tabir ettiğimiz türden. Daha önce bu tarz cihazlar kullanmamış olsanız bile birkaç denemenin ardından menüye ısınıyorsunuz.

Hemen hemen tüm video dosya biçimlerini oynatabilen Hyundai TD-3616 uygun diyebileceğimiz fiyatıyla rakipleri arasında kendine yer edinmeye çalışıyor.

Hyundai TD-3616

DVD oynatıcı
Desteklenen medya: DVD, SVCD, VCD, CD-R
Desteklenen dosya biçimleri: DivX, MPEG4, MP3, DVD+,-RW, CD-R
Çıkışlar: HDMI, Y.Pr.Pb, S-Video, Scart, Koaksiyal
Girişler: Ses, USB
Ses desteği: Dolby Digital
Kutu içeriği: Kumanda, kullanım kılavuzu
Boyutlar: 430 x 38 x 260 mm
Ağırlık: 2,3 kg

Bilgi için: Sönmez AGB
Web: www.sonmezholding.com.tr

:: Divx destekli DVD oynatıcınız var mı? Varsa en çok hangi biçimlerde video izliyorsunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hyundai TD-3616 DVD Oynatıcı İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai TD-3616 DVD Oynatıcı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai TD-3616 DVD Oynatıcı İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "