Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor


02 Nisan 2021 Cuma 21:14
ABONE OL
Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor

Hyzon Motors, hidrojenle çalışan kamyonları ve otobüsleri bir kiralama formülü ile Avrupalı ​​filo operatörlerine sunacak. Şirket, Avrupa’da dizel motorlu ticari araçların TCO paritesine ulaşabileceğini iddia ediyor.

Hyzon, Avrupa Birliği müşterilerinin, şirketin araçlarını bir leasing modeliyle almasını istiyor. Böylece performanstan ödün vermeden müşterilerinin filolarının hidrojen yakıtına geçişini hızlandırmayı amaçlıyor.

Hyzon’un hedefi yüksek

Hyzon, Avrupa‘da dizel motorlu ticari araçların sahip olma maliyeti (TCO) ile müşterilere hidrojen yakıt hücreli bir kamyon tedarik eden ilk şirketler arasında olmayı hedeflediğini de duyurdu.

Şirket ayrıca, müşterilerinin birden çok hidrojen altyapı ortağıyla yaptığı ittifak yoluyla TCO paritesine ulaşmalarında yardımcı olmaya da çalışacak. Hyzon Motors, Hollanda, Groningen‘deki üretim üssü aracılığıyla Avrupa Birliği’nin hidrojen enerjisine geçişinde önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

Hidrojen enerjisi nedir?

Hidrojen, yakıt hücreleri üzerinde çalışan evrendeki en basit element ve en bol gaz olarak bilinmektedir. Renksiz, kokusuz, tatsız ve saydam bir element olan hidrojen doğadaki en hafif element olarak belirtiliyor.

Ayrıca hidrojenin, geleceğin temiz enerji sistemlerinde elektronlar için mükemmel bir tamamlayıcı olduğu ifade ediliyor. En küçük atom olarak öne çıkan hidrojen, aynı zamanda periyodik tablodaki ilk elementtir.

Yeryüzündeki hidrojen su molekülünde, canlılarda ve fosil maddelerde bulunur. Örneğin, en çok  hidrojen elementi Güneş’te bulunur. Hidrojenin kimyasal olarak çok aktif olduğundan, doğada saf halde bulunması çok zordur.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Ayhan
Ayhan
7 gün önce

Kamyonun dizayni DAF ile nerdeyse ayni

" Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!