Okunma

IBM ve KoçSistem El Ele


15 Haziran 2009 Pazartesi 11:59
IBM ve KoçSistem El Ele

Günümüzün ve geleceğin temel iş gereksinimlerini desteklemek üzere tasarlanmış bir üst uç disk sistemi olan XIV, teknolojide bir devrim niteliği taşıyor. Erişilebilirlik, yönetilebilirlik, güvenilirlik gibi tüm üst seviye kurumsal depolama ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan XIV, üst uç disk sistemleri için yeni bir performans ve güvenilirlik düzeyi sunuyor. IBM Bilgi Altyapısı’nın temel bir bileşeni olan XIV sistemi, her koşulda tutarlılık, sorunlu noktalara karşı dayanıklılık ve donanım hatası durumunda servis seviyesini koruyan tutarlı bir performans sağlıyor.

XIV’nin tasarımı, her biri kendi işlemci, hafıza ve depolama birimlerine sahip çok sayıda bileşenden oluşan bir ‘grid’ yapısına dayanıyor. Devrim niteliğindeki bu mimari, benzersiz performans, esneklik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik özellikleri sağlıyor. Grid tabanlı teknoloji, performanstan ödün vermeden yüksek kullanılabilirlik sunarak verileri tüm diskler üzerine eşit yoğunlukta dağıtırken, kullanımı kolay arabirim, daha çok sayıda BT çalışanının doğrudan depolama ünitesi ile çalışmasını sağlayarak 7/24 müşteri desteği verme becerisini artırıyor. Sanallaştırılmış sunucularla birlikte çalışarak veri yerleştirme süresini günlerden saatlere indiriyor, alan birimleri dakikalar içinde oluşturulabiliyor, değiştirilebiliyor ve atanabiliyor.

Geleneksel depolama sistemleri hem yüksek maliyetli olup hem de üreticiye ve servislerine bağımlı kalmayı gerekli kılarken, XIV benzeri olmayan esnekliği ve kullanım kolaylığı ile değişen ihtiyaçlara anında cevap verebiliyor. XIV ile herhangi bir depolama alanının boyutunu değiştirmek, yeniden yaratmak, kopyalamak, eski haline getirmek çok kolay hale geliyor. XIV’yi diğer depolama sistemlerinden ayıran en önemli özellik ise, eşdeğer kapasiteye sahip diğer üst düzey depolama sistemlerinden çok daha az enerji tüketmesi ve kurumlara işletim avantajı sağlarken çevreye de çok daha az zarar vermesi.

::
Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM ve KoçSistem El Ele konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM ve KoçSistem El Ele ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM ve KoçSistem El Ele ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "