Okunma

IBM, Vivisimo’yu satın aldı


03 Temmuz 2012 Salı 07:00
IBM, Vivisimo’yu satın aldı

Geçtiğimiz ay IBM, dünyanın tanınmış keşif ve navigasyon yazılımları sağlayıcısı Vivisimo’yu satın aldığını duyurdu.

Vivisimo yazılımları kurumların şirket çapında çok yüksek miktarda bulunan yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilere erişmelerine ve bu verileri analiz etmelerine olanak sağlıyor.

IBM’in büyük veri yetenekleriyle bir araya gelen Vivisimo yazılımları, bilgilerin iş analitiği uygulamalarına otomatik akışını sağlayacak ve böylece müşterilerin tüketici davranışını daha iyi anlamalarına, müşteri iletişimini ve ağ performansını yönetmelerine, gerçek zamanlı olarak dolandırıcılığı belirlemelerine ve yoğun veri kullanımı gerektiren pazarlama kampanyaları gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.

Kamu, yaşam bilimleri, üretim, elektronik, tüketici ürünleri ve finansal hizmetler gibi sektörlerde 140’tan fazla müşteriye sahip Vivisimo’nun müşterileri portföyü arasında Airbus, ABD Hava Kuvvetleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Savunma Haberalma Ajansı, ABD Deniz Kuvvetleri, Procter & Gamble, Bupa ve LexisNexis gibi kurum ve kuruluşlar yer alıyor. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte, yaklaşık 120 Vivisimo çalışanı IBM Yazılım Grubuna katılacaktır. IBM, Vivisimo teknolojisini yüksek hacimli veri platformuna bütünleştirecektir.

Merkezi ABD’nin Pittsburgh eyaletinde Pennsylvania’da bulunan Vivisimo satın almasının finansal koşulları açıklanmamıştır.

Vivisimo satın alması dışında gündeme gelen bir diğer duyuru ise IBM’in üçüncü şahıs Apache Hadoop dağıtımlarını destekleyeceğini belirtmesi oldu. Bunun ilk örneği ise, Hadoop sistemlerinin ilk sağlayıcılarından biri olan ve kendi açık kaynak Apache Hadoop dağıtımına sahip Cloudera’dır. Cloudera, kendi Hadoop dağıtımını karşıdan yüklemiş olan ve/veya bu dağıtımın müşterisi olan çeşitli şirketler ile çalışmaktadır. Çok çeşitli Hadoop dağıtımının desteklenmesi, IBM’in açık kaynak topluluğu aracılığıyla devamlı olarak inovasyonu desteklemeyi sürdürme girişimini ileriye taşıyor. Böylece IBM, kendi dağıtımını desteklemeye devam ederken, aynı zamanda da giderek artan sayıdaki Apache Hadoop dağıtımını test edecek ve destekleyecektir.

IBM’in Cloudera ile başlayarak çok sayıda Hadoop dağıtımını desteklemesi, kullanıcılar için Hadoop dağıtımını seçerken esneklik sağlayacaktır. IBM’in bu stratejisi kurumsal yüksek hacimli veri platformunun parçası olan Hadoop’un açık kaynak dağıtımlarının üzerine ek değer katmaya odaklıdır.

IBM‘in büyük veri platformuna ilişkin daha fazla bilgi elde etmek için ibm.com/bigdata adresini ziyaret edebilirsiniz.

:: IBM’in satın almalarını başarılı buluyor musunuz?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM, Vivisimo’yu satın aldı”

  1. by_djkarizma dedi ki:

    tolgacem abe lütfen yardım et telefonuma android 4.0.4 yüklerken odinde faıl hatası verdi telefonun markası galaxy s i9003 lütfen yardım et

" IBM, Vivisimo’yu satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM, Vivisimo’yu satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM, Vivisimo’yu satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "