Okunma

İhtiyaç Fazlası Ürünlerinizi Değerlendirin


07 Ekim 2009 Çarşamba 18:08
İhtiyaç Fazlası Ürünlerinizi Değerlendirin

Üç ay olmadan modeli eskiyen cep telefonları, okuyup rafa kaldırdığımız kitaplar, izlediğimiz filmler, daha iyisini aldığımız için çekmeceye kaldırdığımız elektronik cihazlar. Tüm bu ürünleri yeniden değerlendirmek, yoğun yaşam temposunda hepimizin ihmal ettiği ve unuttuğu bir alışkanlık. Oysa özellikle teknoloji alanında üretimden çok tüketim yapan bir toplum olarak, milli bilincin en önemli ilkelerinden biri olmalı: Tutumluluk.

Binlerce yıl sorunsuz işleyen takas kültürü, milyonlarca insanı içine alan şehirler, paranın kolay kullanımı, yaşam temposunun bu tip sosyal etkileşimlere vakit bırakmaması sebebi ile unutuldu bile.  Teknoloji ve internet nihayet bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Takası bir adım ileri taşıyarak, çoklu takas – bireysel barter modelini http://www.takasmerkezi.com adresinde hayata geçiren TakasMerkezi.com, artık ihtiyaç fazlası ürünlerimizi para yerine puan ile satıp, topladığımız puanlarla da istediğimizi alabileceğimiz bir sistemi hayatımıza sokuyor.

 

Sitenin kurucuları, dünyada benzeri bir site olmadığının ve 52 ülkede birden benzer siteler açmak için yatırımcılarla temaslarda bulunduklarının altını çiziyorlar.
 

Ürünlerin satışında tercih edilen ikinci el veya açık arttırma sitelerinin tersine, takasmerkezi.com’ da bireyler arasındaki alışverişte para kullanılmıyor. Her üye için açılan bir cari hesapla, bir işlem gerçekleştiğinde, ürün bedeli kadar sanal para, alıcının hesabından satıcının hesabına geçiyor. Bu para sadece site içerisinden ürün almak için kullanılabiliyor.

Kadın ayakkabılarından bebek giysilerine, cep telefonlarından bilgisayara, dvd filmlerden kitaplara kadar ,sınırsız sayıda ürünü 18 ayrı kategori altında satmak veya almak mümkün.

Üstelik sürekli yenilenen kampanyalarla, en çok işlem yapan üyelerine, notebooktan, mp3 playerlara kadar farklı ürünler hediye ediyor.

:: Bu site ilginizi çekti mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İhtiyaç Fazlası Ürünlerinizi Değerlendirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İhtiyaç Fazlası Ürünlerinizi Değerlendirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İhtiyaç Fazlası Ürünlerinizi Değerlendirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "