Okunma

İklim değişikliği sonumuz olabilir!


17 Eylül 2017 Pazar 18:00
İklim değişikliği sonumuz olabilir!

İklim değişikliği, bilinçsiz yapılan çalışmalar ile atmosfere karbondioksit ve metan gazı salınımıyla hızlanarak devam ediyor. İklim değişikliğinin geleceğimizi nasıl etkileyeceğine yönelik yapılan araştırmalar pek de iç açıcı değil.

İklim değişikliği felakete neden olabilir

Kaliforniya Üniversitesi’nden iklim ve atmosfer bilimi araştırmacıları 100 yıl içinde dünyamızın ve bizlerin iklim değişikliğinden nasıl etkileneceğine yönelik çalışmalarda yürüttü. Sıcaklık artışlarının gezegenimize ve bizlere nasıl etki edeceğini araştıran bilim insanları, farklı sıcaklık seviyeleri ile farklı senaryolara ulaştı. Sonuçlarını iki kategoriye ayıran araştırmacılara göre; 2100 yılına kadar 3 °C’den yüksek bir artış gerçekleşirse yıkıcı “felaketler” meydana gelebilir.  Sıcaklığın 5 °C’den fazla artış gerçekleşirse “bilinmeyen kıyamet” senaryosunu hayata geçirecek ve insanlığın yok olmasına kadar çeşitli felaketler meydana gelecek.

Tüm bunlar gelecek için bir senaryo olsa da, bilimsel verilere dayanıyor olması gerçekleşme ihtimalini göz ardı etmememizi gerektiriyor.

17-09/17/iklim-degisikligi-shiftdelete.jpg

Tüm bu verilere rağmen bazı gelişmiş ülkelerin 2015 yılındaki Paris Antlaşması’ndan çekilmesi ve iklim değişikliğini kabullenmemesi büyük tepkilere neden oluyor. Bilinçsiz üretim ve tüketim ile karbondioksit ve metan salınımında bu şekilde devam edersek belirtilen felaket senaryolarını bizler olmasa bile çocuklarımızın, torunlarımızın yaşama ihtimali gün geçtikçe artıyor.

:: İklim değişikliği felaket senaryoları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “İklim değişikliği sonumuz olabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arka arkaya sürekli hidrojen ve atom bombaları at bakalım mevsim diye bir şey kalıyor mu ? 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Her şey kim yong-un un suçu füze denemeleri yapmaya devam etsin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Köyümüzde her yıl bahçe bostan ekilirdi,son 3 yıldır kimse bişey ***** sulama havuzuna artık çeşme suyu yetiş***** çay 2 yıldır ağustos ayında kuruyor,hiç böyle olmamıştı.Allah sonunuzu hayır etsin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  4 Yanımız savaş atılan bombalardan salınan metan ve karbonmonoksitler insanlığı tehdit ediyor bence bütün bunların sorumlusuu ortadoğuya savaşı getiren çoban Allah onun belasını versinde kurtulalım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle haberleri daha çok görmek isterim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanlığın küresel ısınmaya karşı durumunu yavaşça ısınan suyun içindeki kurbağaya benzetiyorum;gün gelecek büyük felaketler geri döndürülemez şekilde başlayacak ve git gide ş***** noktadan sonra geri dönüş olmayacağı gibi insanlığın sonunu yavaş yavaş ***** nesilleri düşünen fazla kimse olmadığı için bu konuda maalesef ciddi önlemler alınmıyor!!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ne alakasi var. su iklim miklim olayini biraz fazla kaciriyorsunuz siz. doga kanunlara karsi insan gücü yetmez. dünyanin her yerine santral koysaniz da. allahin önüne gecemezsiniz. bu sadece hayvanlara ve insanlara zarar verir. ama mevsimleri ***** yönlendirmez. not. bir meteoroloji uzmaniyim. almanyadan selamlar

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyaya sadece doğayı tüketim için geldigini sanan insanları bu sefer doğa birer birer tüketecek su Doğadan teknoloji dogadaki hammadelerden elektrik yine doğa ama şuan bütün insanlar gökten zembille inmişçesine tüketiyor doğaya olan borcumuzu canımızla ödeyecegimiz günler yakındır

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Her dene yeni telefon modeli araba modeli uçak modeli çıkarsa enayilerde alırsa bunların üretiminde harcanan emek zaten felaketimizdir

 10. SDN Okuru dedi ki:

  daha deccal cıkmadı ne sonundan bahsedıyorsunuz

" İklim değişikliği sonumuz olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İklim değişikliği sonumuz olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İklim değişikliği sonumuz olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "