Okunma

İlk çift taraflı 3D baskı kalemi!


24 Haziran 2017 Cumartesi 13:00
İlk çift taraflı 3D baskı kalemi!

Prototip oluşturmada ve tasarımları hızlı gerçeklemede 3D baskı önemli avantajlar sunuyor. Geliştiriciler 3D baskının her an ulaşılabiliyor olması için yeni bir 3D baskı kalemi geliştirdi. Kickstarter üzerinden destekçi toplayan Duo isimli kalem, ilk çift taraflı 3D baskı kalemi.

3D baskı kalemleri arasında ilk!

Duo, diğer baskı kalemlerinde olduğu gibi elle tutulan bir 3D yazıcı özelliğinde. Motorlu besleme mekanizması, PLA şeritlerini kalemde bir uçtan diğer uca gönderiyor ve ısıtma sistemi bu şeritleri eritiyor. Plastik, püskürtücü uçtan ayrılırken soğuyarak sertleşmeye başlıyor. Böylelikle, kalem ile 2 boyutlu çizimde sınırlı kalmayıp, çizimlere üçüncü boyut eklenebiliyor.

17-06/24/ift-tarafli-3d-kalem.jpg

Duo’yu diğer 3D baskı kalemlerinden ayıran en önemli özelliği bu işlemi çift taraflı yapabiliyor olması. Bu sayede daha hızlı çalışma yapılabiliyor ve isteğe bağlı olarak aynı kalemde iki farklı renkte baskı alınabiliyor.

Kullanımı oldukça kolay olan kalemde 1,75 mm filamentin eklenmesi kalemi kullanıma hazır duruma getiriyor. Kullanıcılara altı değişken akış hızı ve sıcaklık kontrolü ile birlikte, daha iyi kavrama için düğme parmağını serbest bırakan kullanışlı bir otomatik besleme modu sunuluyor. Küçük bir LED ekran, kullanıcıların ayar bilgilerini kontrol edebilmesini sağlıyor.

3D kalem Duo’nun perakende satış fiyatının 129 dolar olacağı belirtiliyor. Ancak Kickstarter’a özel olarak şimdilik 60 dolara satın alınabiliyor.

::İlk çift taraflı 3D baskı kalemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İlk çift taraflı 3D baskı kalemi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    o kadar haber görüyoruz 3d yazıcı ile yok bu yapıldı şu yapıldı su yapılıyor su yapılaca deniliyor hala bi cacık yok

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Iyiymiş

" İlk çift taraflı 3D baskı kalemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk çift taraflı 3D baskı kalemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk çift taraflı 3D baskı kalemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "