Okunma

Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı


01 Haziran 2009 Pazartesi 09:21
Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı

Önümüzdeki eğitim öğretim yılı için kayıtlar başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Kayıt adını verdiği sistem uygulanacağı için velilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Dikkat edilmesi gereken ilk madde başvuruların Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki bilgilere göre yapılacağı. Başvuru sonrası sistem adres bilgilerinize göre en yakın okula sizi yönlendirecek.


Başvurular Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden yapılacak.

Başvurular Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesindeki form doldurularak yapılacak. Bu aşamadan sonra oluşturulan öğrenci yerleştirme komisyonları öğrencileri ikametgahlarına en yakın okula yerleştirilecek. Hangi okula kayıt yapıldığı bilgisi ise listelerle gerçekleştirilecek. Okul müdürlükleri, kesin kayıtları bu listelere göre gerçekleştirecek. Çocuğunu özel okula kaydettirmek isteyenler, şehit ve gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için ise farklı bir uygulama bulunuyor. Bu velilerin önce adreslerine en yakın okula kayıt yaptırmaları, daha sonra nakil yoluyla istedikleri okula geçmeleri gerekiyor.

Adresinizi Kontrol Edin

e-Kayıt sistemi ilk olarak 2006-2007 öğretim yılı kayıt döneminde Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de pilot uygulama olarak başlamıştı. Kayıtlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki bilgilerinizi kontrol etmek içinse bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

:: Bu sene okula başlayan tanıdıklarınız var mı?

Bilgi için: Milli Eğitim Bakanlığı
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çocuk istediği okula gitsin bırakın artık şu adresi sayın m.e.bakanı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    E okula girişi nasıl yapacaz bunuda anlatabilirseniz meb in eksikliğini tamamlamış olacağız sayenizde

" Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuğunu Okula Kaydettireceklere e-Uyarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "