İngiltere dijital para çalışmalarını başlattı


19 Nisan 2021 Pazartesi 23:22
ABONE OL
İngiltere dijital para çalışmalarını başlattı

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve Hazine‘nin dijital para birimi geliştirmek için görevlendirildiğini açıkladı. Çalışmanın amacının, yeni bir tür dijital para yaratmanın içerdiği risklere ve fırsatlara bakmak olduğu duyurdu.

İngiltere’nin kendi dijital para birimini oluşturacak ekipte BoE’de Mali İstikrar Vali Yardımcısı Jon Cunliffe ve Hazine’nin Mali Hizmetler Genel Müdürü Katharine Braddick eş başkanlık görevlerinde bulunacak.

İngiltere, Britcoin için ilk adımı attı

Maliye Bakanı Sunak, ülkenin bu ekonomik yenilikte ön saflarda yer alacağını açıkladı. Hazine, teknik uzmanlar ve finans kurumları, perakendeciler, işletmeler, sivil toplum grupları ve tüketicilerin de dahil olmak üzere kilit paydaşları bir araya getirerek forum kuracağını duyurdu. Tartışılacak konular arasında İngiltere Merkez Bankası’nın yeni para birimini ekonomiye nasıl sokacağı, vatandaşların ve iş yerlerinin bunu nasıl kullanacağı ve finansal istikrar için çıkarımlar olacağı düşünülüyor.

dijital para

İngiltere, dijital para konusunda çalışmalara başladı.

Sunak, açıklamalara şu şekilde devam etti:

”Vizyonumuz teknolojik olarak daha gelişmiş bir finansal hizmetler sektörüdür. Birleşik Krallık zaten yeniliğin ön saflarında yer almakla tanınıyor. Ancak daha ileri gitmemiz gerekiyor. Teknolojinin olağanüstü potansiyelini yakalayabilirsek, Birleşik Krallık’ın dünyanın önde gelen finans merkezi olarak konumlanabilir.”

Merkez Bankaları kendi dijital para birimini geliştiriyor

Nakit kullanımındaki düşüş ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine artan ilgiyle birlikte merkez bankalarının dijital para birimlerinin uygulanabilirliği konusundaki ilgisi arttı. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) anketi, Merkez bankalarının % 86’sının dijital para potansiyelini aktif olarak araştırdığını,% 60’ının teknolojiyi denediğini ve% 14’ünün pilot projeler uyguladığını ortaya koydu. Başlıca büyük devletlerden Çin, Rusya, Kanada ve İsviçre kripto para konusunda çalışmalarını ilerletmiş durumda.

Türkiye Merkez Bankası, dijital para için Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğünü ve yasal altyapı hazırlığını yaptığını açıkladı. Bu yılın sonuna kadar çalışmalarının tamamlanacağını duyurdu.

Peki siz dijital paraya geçiş konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Herşeyde olduğu gibi bunda da geç kalmış gibi görünüyoruz, bu bir fırsattı milli kripto paramızı yurtdışı ve yurtiçindeki yatırımcılara sunmaya.. şu an çıkarsınlar bizim Turcoin i, imkanım kadar alırdım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

geç bile kalınıyor denilebilir… kripto para ile dijital para karıştırılmamalı..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Fakirlik daha artacak ve yoksul zaten yoksul olacak zengin daha çok zengin olacaktır Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Eee bunlar bizi kiskanmiyor mu biz yasaklamaya çalışıyoruz onlar yenisini yapmaya çalışıyor eyyy İngiltere kendine gel ve derhal bu işin peşini bırak 🙂

" İngiltere dijital para çalışmalarını başlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiltere dijital para çalışmalarını başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiltere dijital para çalışmalarını başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması