Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi!


06 Nisan 2019 Cumartesi 13:00
Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi!

Elektrikli otomobiller günden güne artarken menzillerinin az olması ve uzun şarj süreleri en büyük dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor. Innolith AG ise tüm bu sorunları ortadan kaldıracak bataryayı geliştirdiğini iddia ediyor.

Yeni bataryalar 1000 km’ye varan menzil sunabilecek!

Bildiğiniz üzere halihazırda satışta olan elektrikli otomobillerde menziller ortalama 500 km civarında ve her ne kadar hızlı şarj teknolojileri de geliştirilse de şarj için bekleme süreleri, fosil yakıtlı araçlara kıyasla oldukça uzun. Bu da kullanımını kısıtlayan en önemli detay olarak karşımıza çıkıyor.

İnorganik batarya teknoloji üzerinde çalışan Innolith AG, değişen otomobil sektörüne çok önemli bir taş koymak üzere. Firmanın iddiasına göre geliştirdikleri dünyanın ilk 1000 Wh/kg şarj edilebilir bataryası 1000 km’ye kadar menzil sunabiliyor.

Innolith AG

Üstelik maliyetleri ve güvenlik risklerini de en aza indirgeyerek. Zira Innolith yeni teknolojisinde kobalt gibi pahalı materyaller kullanmadığını söylüyor. Bununla birlikte batarya aracın yanmasına sebebiyet verebilecek organik materyallerden de uzak tutulmuş.

Almanya’da prototip modellerde deneme çalışmalarına başlayan Alman firma, bakalım otomobil üreticilerine yeni geliştirdiği bataryasını satmayı başarabilecek mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  1000 Wh/kg ise normal bir Lityum pilden 4 kat daha fazla enerji tutacak anlamına gelir yani P100D deki 100 kWh pil 400 kg iken bu piller sayesinde 100 kg olacak aynı kg da 400 kWh enerji depolayabilir ki bu arabanın 2000 km yol katedebilmesi anlamına gelir isterse 30 dk sürsün şarj işlemi 2000 km dizel arabadan bile daha fazla yol gidebilmesi demek

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tek bir şarj ile bu mesafede bir sürüş sağlanırsa fosil yakıtlı tüm araçları çöpe atalım. Temiz bir çevre için en önemli çalışma belkide dünyanın geleceğine etki edecek en önemli teknolojik atılımlardan biri olabilir. Kısa bir not. Elektrikli araç üretim maliyetleri neden yüksek. Aslında fosil yakıtlı araçlarda hem parça maliyeti daha fazla hemde üzerim süreci daha uzun. Olay yedek parçadan kazanılan para ise o farkı fiyata yanıyor ise üreticilere bir çift sözüm var el insaf yahu..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Batarya önemli değil benzin hızında şarj olmadıktan sonra hikaye

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Almansa yapar.

" Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Innolith AG menzil sorununu çözecek batarya geliştirildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!