Okunma

Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti!


23 Mart 2018 Cuma 10:00
Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti!

YouTube ile yaşadığı sorunların ardından büyük sıkıntılar yaşayan silah kanalı InRange TV, videolarını ünlü cinsel içerik sitesi Pornhub’a taşımaya karar verdi. YouTube’un yayın politikalarını eleştiren kanal yöneticileri, yasaklanan silah yapımı videolarının ardından böyle bir karar aldılar.

InRange TV artık videolarını cinsel içerik sitesinde yayınlayacak!

Hatırlarsanız bir süre önce YouTube kanalın bazı videolarını yasaklayarak yayından kaldırmıştı. Silah yapımını gösteren bu videolar doğal olarak yayın politikalarına aykırı bulunmuştu. Kanalın itirazı ise, onca çocuk istismarı ve saçmalık dolu videoya reklam veren Google‘ın böyle bir karar olması olmuştu.

Google tarafından ise şöyle bir açıklama yapıldı:

“Çocukları tehlikeye atan içeriği asla kabul edilemez ve iğrendirici buluyoruz. Çocukları cinselleştiren ve istismar eden video ve yorumlara karşı YouTube’da çok net politikalarımız bulunmaktadır ve böyle bir içerikle ilgili uyarı aldığımızda bu politikaları tavizsiz bir şekilde uygularız. Bu çerçevede, yakın zamanda 150 binden fazla videoyu ve 625 binin üzerinde uygunsuz yorumu kaldırdık ve binlerce hesabı kapattık. Çocukların cinsel istismarını içeren görüntülerin yüklenmesini engellemek ve kolluk kuvvetlerine bildirmek için İnternet İzleme Vakfı, NCMEC ve ilgili diğer kuruluşlarla yakın işbirliği içerisindeyiz. Bunu en doğru şekilde yapmakta kararlıyız. Bu doğrultuda hem insan kaynağını artırıyor hem de bu tür içerikleri yüksek ölçekte tespit edebilecek makine öğrenimi teknolojisini daha da geliştirecek teknolojik çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.”

InRage TV

Yani anlayacağınız, onlar dururken neden bizim kanalımıza bulaşıyorsun tepkisi verilmişti.

Olayın çıkış noktasındaysa geçtiğimiz ay yaşanan korkunç bir olay var. Florida’da bir okulda 17 kişinin öldürülmesinin ardından, anti-militarist avukat ve savcılar, silah şirketlerine ciddi baskılar uygulamaya başladılar. İnternet ve ana medyada reklam gösterimlerine de sıkı denetimler gelmesi gündemde.

Bu yüzden artık YouTube’da özgür olamayacağını anlayan kanal, büyük sıkıntılar yaşamamak adına cinsel içerik sitesini kullanacak.

:: Bu kararı doğru buldunuz mu? Sizce baskılar devam eder mi?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti!”

  1. Burak Donmez dedi ki:

    o yeşil tik mükemmel bir yere konumlandırılmış .D

  2. İmza dedi ki:

    Helal olsun Emin başkan bu haberi senden bekliyordum 🙂

" Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yasaklanan silah kanalı Pornhub’a geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "