Okunma

Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması!


14 Nisan 2019 Pazar 18:25
Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması!

Geçtiğimiz saatlerde dünya genelindeki kullanıcılar Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarına erişimde bazı sorunlar yaşadı. Birkaç saat boyunca süren erişim sorunu sırasında, kullanıcılar diğer sosyal medya platformlarında tepkilerini dile getirdi. Söz konusu gelişmelerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı Sayan tarafından Instagram kesintisi hakkında yapılan açıklamayla ilgili detaylar haberimizde.

Bakan Yardımcısı WhatsApp, Facebook ve Instagram kesintisi hakkında açıklama yaptı!

WhatsApp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşandığını belirten Sayan, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcıların da etkinlendiğini vurguladı. Bununla birlikte sorunun Türkiye’deki operatörlerden kaynaklı olmadığını da aktardı. Tüm bunların ardından Bakan Yardımcısı Sayan, bu konularda yerli yazılım kullanmanın da önemini vurguladı.

Instagram kesintisi

Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların ardından Sayan, servislerdeki erişimin normale döndüğünü belirten ayrı bir tweet daha attı. WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta yaşanan erişim problemi yaklaşık üç saatlik sürenin ardından normale döndü. Şimdilik konuyla alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz haftalarda yine WhatsApp, Facebook ve Instagram uygulamalarını kapsayan uzun süreli bir kesinti daha yaşanmıştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben Azerbaycandan yazıyorum Facebook;Instagram;Whatsappla ilgili sorun Azerbaycandada oldu yani yalnızca Türkiyede olmuyor global sorun

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bip daha çok kullanacağım

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yerli yazılımla ne alakası var olayın? Yaani(sözde yerli) uygulamasından da girmeye çalışsak yine girmeyecekti.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sorun Türkiye ile alakalı yalan söylüyor lar vpn ile girince çalıştı ama instagram facebook whatsapp. Bilerek mi kesiyor lar napiyorlar anlamadım.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yerli yazılımımız var ama Tweeter’dan bilgilendirme yapılıyor 🤣🤣 yönetim artık istifa 🤣🤣

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Doğru boş işler için yerli uygulama yapmıyoruz. Mesela BİP’ i kullanabilirsiniz.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ya yürü git yerli yazılımımız var mı whatsapp yapmaya çalıştınız whatsapp denirse tabi ona

 8. semih dedi ki:

  yerli harika yazılımlar var ama biz kullanmıyoruz. (aynen)

" Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "