Okunma

Intel Gömülü Yazılımlara Yatırım Yapıyor


16 Haziran 2009 Salı 07:07
Intel Gömülü Yazılımlara Yatırım Yapıyor

Anlaşma ile İntel, Wind River’ın var olan 11.50 dolarlık vadesi dolmamış tüm hisselerine sahip olacak. Intel’in bu firmayı almak için vereceği toplam bedel ise 884 milyon dolar civarında tutacak diyebiliriz. Wind River gömülü ürünlerin satışında liderliğini sürdürüyor, İntel’in stratejisi işlemcilerini büyüterek geleneksel PC ve server yerine marketlerde gömülü sistemlere daha fazla yer edinmek.

Bu arada Wind River yazılım platformlarını geliştirmeye devam ediyor. Bu yazılımlar çoklu donanım yapılarını destekleyecek. Binlerce müşterisi ile Wind River teknolojisi bilgisayar ve ağ iletişim firmaları için güven sağlıyor. Wind River ürünlerini kullanan firmalar arasında Alcatel, BMW, Boeing, Bombardier Transportation, Mitsubishi, Motorola, NASA, Sony, Verizon ve daha birçoğu.

1981 yılında, Alameda, Kalifornia’ da kurulan Wind River şu anda 1600 çalışanı ile 15’den fazla ülkede yer almış durumda. Geçtiğimiz yılın sonunda Wind River’ın yıllık geliri 359.7 milyon dolar olarak açıkladı.

::
Intel’in gömülü sistemlerdeki yazılım atağını nasıl değerlendiriyorsunuz? Forum da tartışalım.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Gömülü Yazılımlara Yatırım Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Gömülü Yazılımlara Yatırım Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Gömülü Yazılımlara Yatırım Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "