Okunma

Intel ile NVIDIA Barışıyor mu?


03 Aralık 2010 Cuma 12:41
Intel ile NVIDIA Barışıyor mu?

Intel ile NVIDIA’nın ilişkileri uzun süredir hiç de iyi değil. Bundan birkaç yıl önce iki şirketin arası yonga setleri için verilen lisanslar konusunda bozulmuştu. O günden bugüne kadar iki firmanın ilişikleri her zaman gergin olmuştu.

Ancak bu durumun değişme eğilimine geldiği iddia ediliyor. InsideHW adlı bir sitenin iddiasına göre Intel ve NVIDIA aralarındaki sorunları gidemek için görüşmelere başladılar. (NVIDIA’yı Bekleyen Büyük Sorun)

İki şirket arasında yapıldığı iddia edilen görüşmeler anlaşma ile sonuçlanırsa Intel işlemcilerini kullanmak isteyen üreticiler sadece Intel yonga setlerine bağımlı kalmayabilir.

 

Anlaşma sağlanırsa NVIDIA yonga setlerinin önü açılabilecek

 

Esnek Konfigürasyonlar

Örneğin, Apple Core i serisi işlemcileri kullanan modellerinde NVIDIA entegre grafik çözümlerini kullanmak istemiş ancak Intel’in itiraz etmesiyle bundan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Intel ve NVIDIA arasındaki sorunlar çözülürse Apple başta olmak üzere tüm bilgisayar üreticileri çok daha esnek konfigürasyonlar tasarlayabilecekler.

 

:: Sizce iki şirket bir anlaşmaya varabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ile NVIDIA Barışıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ile NVIDIA Barışıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ile NVIDIA Barışıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "