Okunma

Yeni Skulltrail’da Nehalem Sesleri


03 Ekim 2008 Cuma 09:36
Yeni Skulltrail’da Nehalem Sesleri

Oyun konusunda bayrağı kimin taşıdığı çok belli olmasa da kişisel bilgisayarlarla video düzenleme konularında kendisini kanıtlamış (ve fazla miktarda çekirdekli) sistem altyapısı sunan Intel’in Skulltrail platformu, çok yakında Nehalem kod adlı işlemcilerden de faydalanmaya başlayacak. Nehalem denilince artık akla ne geliyor? Evet, iki tane Xeon işlemciden, 8 çekirdekten ve toplam 16 iş akışından (thread) bahsediyoruz.

Sadece Oyun mu?

Her ne kadar oyun performansları, belirli seviyedeki işlemci gücüne sahip olduktan sonra daha çok ekran kartına baksa da, gelişmiş 3D modelleme ve video işleme gibi işler hala çoğunlukla işlemci gücü ve bellek performansı istiyor. Görünüşe göre, Intel’in yeni Skulltrail çift işlemcili sistemi bunu size sağlayacak.

            :: Video düzenlemek bir işkence olmaktan çıkar mı?

Bilgi için: Intel
Yazan: Ruşen Göbel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Skulltrail’da Nehalem Sesleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Skulltrail’da Nehalem Sesleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Skulltrail’da Nehalem Sesleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "