Okunma

Intel SSD’lere Yeni Firmware


14 Ağustos 2009 Cuma 12:33
Intel SSD’lere Yeni Firmware

Intel’in geçen ay tanıttığı ve dünyanın ilk 34 nm NAND flash hafıza teknolojisine sahip SSD diski X25-M 80 ve 160 GB için ürettiği yeni firmware derhal piyasaya dağıtıldı. Bugün ortaya çıkan firmware uygulanabilirliği 50nm X25-M/X18M ve 34 nm X25-M modellerinde kullanılabiliyor.

Yeni firmware ile SSD sürücülerin bazı özellikleri değiştirilmiş. NVIDIA yongaseti ve Apple Mac bilgisayarlarda tanıtım ekipmanları olmayacak. AHCI SATA modunda tanıtım ekipmanları olmayacak. SSD diskin konfigürasyonunda RAID disk kullanılıyor ise firmware yükseltilmesi yapılamayabilir. Eğer SSD diskiniz MSI K292 anakarta kurulu ise 3 ve 6’ıncı SATA arabirimini kullanmanız gerekiyor.

:: SSD diskiniz var mı? Varsa performansı nasıl?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel SSD’lere Yeni Firmware konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel SSD’lere Yeni Firmware ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel SSD’lere Yeni Firmware ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "