Okunma

Intel Xeon’ların En Hızlısı


12 Şubat 2010 Cuma 22:44
Intel Xeon’ların En Hızlısı

İşlemci pazarındaki yarış sadece masaüstü ve dizüstü modellerinde yaşanmıyor. Sunucu pazarında da firmalar arasında büyük bir rekabet yaşanıyor.

Intel’in Westmere EP adını verdiği altı çekirdekli sunucu işlemci ailesinin en hızlı üyesi olacak olan Xeon X5680, 3,33 GHz frekansında çalışacak ve 12 MB’lık devasa bir ön belleğe sahip olacak.

Altı çekirdeğe sahip olacak olan model, Hyper Threading desteği ile beraber on iki adet işlem birimine destek verecek.

Altı çekirdekli Xeon X5680 bu yıl içinde piyasya çıkacak

Gulftown ile aynı

Aslına bakılacak olursa Xeon X5680, Intel’in masaüstü için çıkaracağı altı çekirdekli Gulftown Core i7 980X ile soket yapısı hariç tıpatıp aynı bir işlemci olacak. Ancak fiyatının masaüstü modelden daha fazla olacağı belirtiliyor.

DDR3 800, 1066 ve 1333 belleklere destek verecek olan Xeon X5680’de Turbo Boost özelliği de yer alacak. İşlemcinin Gulftown ile aynı dönemde piyasaya çıkması bekleniyor.

:: Sunucularda tercihiniz Intel mi, yoksa AMD mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Xeon’ların En Hızlısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Xeon’ların En Hızlısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Xeon’ların En Hızlısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "