Okunma

Internet Explorer 7 Bir Adım Önde


02 Kasım 2010 Salı 10:00
Internet Explorer 7 Bir Adım Önde

W3Counter firmasının yayınladığı sitatistiklere göre internet kullanan kullanıcıların çoğu tarayıcı olaran Internet Explorer 7.0 sürümünü tercih ediyor.

Bu sürümü Firefox 3.0 takip ediyor. İki tarayıcı arasında oldukça az bir fark var. Internet Explorer 6 ise üçüncü sırada.


İştetim sistemlerine baktığımızda yüzde 61‘in üzerindeki kullanım oranı ile Windows XP en çok tercih edilen işletim sistemi olarak dikkatleri çekiyor.

XP’yi takip eden işletim sistemi ise Vista. Windows 7 ise yüzde 1,24‘lük oaranı ile Linux’un hemen ardında beşinci sırada yer alıyor.

Ekran çözünürlüklerine baktığımızda 1024 x 768 çözünürlüğün liderliğini görüyoruz. Bu sonuça baktığımızda şüphesiz birçok işyerinin hala 17 inç monitör kullandığını söyleyebiliriz. Diğer sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

:: Siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Internet Explorer 7 Bir Adım Önde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Internet Explorer 7 Bir Adım Önde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Internet Explorer 7 Bir Adım Önde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "