Okunma

İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2


25 Eylül 2014 Perşembe 18:00
İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2

İnternetin kullanımı arttıkça bazı insanlar tarafından kullanım dozu da kaçırılabiliyor. Adı üstünde ‘kullanım dozu’, her şeyin bir limiti olduğu gibi internete dair şeylerin de limitleri var.

Elbette belli başlı sınırlardan söz etmiyoruz, ancak her şeyi indirmek(veya download etmek) gibi bir hastalık var örneğin. Bu konumuz ile bazı aşırılıkların tanımlarını ele almaya devam edeceğiz.  

14-09/25/youtube-marketing.jpg

Youtube Narşizmi

Kişinin kendi hakkında YouTube’a durmaksızın videolar yüklemesi. Her anı, aslında tüm dünyanın merakla beklediği anmış gibi hissetmesi. Özellikle Vine ve Instagram ile bu durum çok daha fazla kişiyi esir almış durumda.

14-09/25/h25629585.jpg

Google Takibi

Bu hastalığa eminim herkes bir şekilde tutulmuştur. Evet, Google dünyanın en önemli dijital kütüphanesi. Milyarlarca içeriğe ulaşmanın en etkin yolu, ancak Google takibi biraz fazla kişisel bir sorun.

Yakın arkadaş, üniversitedeki gözlüklü çocuk ya da sevgili… Anılarda yer edinmiş kimseleri sıklıkla Google arama çubuğuna yazıp, onlarla ilgili bilgi ve gelişmelerden haberdar olmaya çalışmak önemli bir sorun.

  

14-09/25/img_share_01.jpg

Myspace Taklitçiliği

Sosyal medyada paylaşımların neredeyse tamamına yakını ‘mutlu anlar’ kapsamında. Partiler, pastalar, kızlar… Sosyal medyada karamsar paylaşımlara pek yer vermiyoruz. Ancak bu durumun çok daha vahimi de var.

Örneğin hayatı tam anlamıyla ‘kötü’ giden kimselerin sürekli olarak aksini göstermesi. İşte bu nokta, Myspace Taklitçiliği olarak adlandırılıyor. Mutsuzluktan ölseler bile kendilerini inanılmaz mutlu gibi gösterirler.  

Hastalıklar devam edecek!

:: İnternet hastalığınız var mı?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  haha hepsi var 😛

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter troll’lüğü..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Abi sen onu bırak ben günde 15-16 saat internetteyim, 9 saat filan uyuyorum. Yaptığım bi şeyde yok ha 2-3 film izleyip sektörleri takip ediyorum yani ot gibi yaşıyorum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sorun bunlar degil 4 ay internettim gitti wiles telde 2 gb internet kullandim hayata kustum koye gittim delirdim kisaca internetten ayri kalamadim bagimlilik bu iste

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Evet insanları bende aradım hatta en son sevmediğim patronlar işten çıktılar mı diye Linkedin hesaplarını kurcaladım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bunu iyi düşünmüşsünüz tebrikler,, eğlenceli oluyor…

" İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Hastalıkları Sözlüğü- 2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "