Okunma

İnternet Olmasaydı Obama Seçilmezdi


12 Mart 2010 Cuma 14:13
İnternet Olmasaydı Obama Seçilmezdi

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları kapsamında geldiği İstanbul’da David Plouffe, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell çalışanları ve iş dünyası tarafından ilgiyle izlendi.

Amerika’daki seçimlerden sonra yazdığı kitabı en çok satanlar listesine giren, dünyanın en zeki 25 kişisi arasında gösterilen, çeşitli ödüllere layık görülen Plouffe, 12 Mart Cuma günü, Conrad Otel’de düzenlenen konferansta “Online Pazarlama Teknikleri ve Kazanmak İçin Cesaret” başlıklı bir konuşma yaptı.

Amerika’da gençlerin artık televizyon ve gazeteleri takip etmek yerine, internet ve mobil araçlara yöneldiğini ve 2008’de gerçekleştirilen seçim kampanyasını da bunun üzerine kurduğunu belirten Plouffe, başarılı stratejisini şöyle anlattı: “Obama’nın seçim kampanyası çok sıra dışıydı. Kimse kazanacağını düşünmüyordu. Ama biz teknolojiyi ve insanları kullanarak bir kampanya yürüttük. İnsanlara telefonlarla, e-postalarla, mobil cihazlarından ve videolar göndererek ulaştık. Onların güvenlerini kazandık ve bizi desteklemelerinin bizim için ne kadar önemli olduğunu onlara hissettirdik..”

Plouffe ayrıca, “30 milyon seçmen ile Barack Obama arasında bir ilişki kurduk. Obama onlara, bu benim değil, bizim kampanyamız dedi. Teknolojiyi kullanarak insanların evlerine kadar girdik ve internet üzerinden 500 milyon dolar topladık. Bunlar olmasaydı başarılı olamazdık” şeklinde konuştu.

:: David Plouffe’un yöntemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Olmasaydı Obama Seçilmezdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Olmasaydı Obama Seçilmezdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Olmasaydı Obama Seçilmezdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "