Okunma

İnternet Olmazsa Yaşayamayız


28 Aralık 2010 Salı 07:12
İnternet Olmazsa Yaşayamayız

Zogby tarafından yapılan anket sonuçları bir hayli ilgi çekici. Ankete katılanların yüzde 28‘i hızlı erişim olmaksızın, yüzde 3‘ü Facebook’a yavaş erişim ve yüzde 15‘i Facebook olmaksızın yaşayamayacaklarını belirtmiş.

Anket sonuçlarına göre 55 yaş altı kadınlarda Facebook’a sahip olmak çok önemli iken, 55 yaş altı erkeklerde önemli olan hızlı internet erişimi. 35 ve 54 yaş arası yetişkinler ise her ikisi arasında bölünmüş durumda.

18 – 24 yaş arası insanlarda ise Facebook geçen 10 yılın en etkili teknolojik gelişmesi, Google ise 2. Sırada yer alıyor. Zogby, anket katılımcılarına önümüzdeki on yıla ait tahminlerini de sormuş.

Ankete katılanların yüzde 24‘ü 2011’de ev eğlencesi sektöründe muhteşem gelişmeler olacağını düşünüyor. Katılımcıların yüzde 43’ü 2020’ye kadar bilimin hücre ve klonlamada gelişerek, organların dahi yeniden yaratılabileceğine inanıyor.

Yüzde 40‘ı bilgisayar çiplerin insanlara monte edilerek onların sağlıklarının görüntülemesi sağlanıyor. Yüzde 36’sı ise sanal gerçeklik hissinin ev eğlencesinde kullanılabileceğine inanıyor.

Zogby’nin 8-10 Aralık tarihinde yaptığı ankete 1950 kişi katılmış.

:: İnternet kullanımınız hakkındaki detayları bizimle paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Olmazsa Yaşayamayız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Olmazsa Yaşayamayız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Olmazsa Yaşayamayız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "