Okunma

iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor?


07 Nisan 2017 Cuma 14:00
iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor?

Apple, 64 bit işlemci gereksinimi konusunda ısrarcı tavrını sürdürüyor. iOS 10 ile birlikte önce 32 bit uygulamalar için uyarıda bulunan şirket, iOS 10.3.2 beta 1 ile 32 bit cihazlara desteği kesmişti. Apple son darbeyi video düzenleme uygulaması Clips üzerinden vurmuş görünüyor.

Clips 32 bit cihazlarda çalışmıyor!

9.7-inç iPad ile aynı gün duyurulan Apple’ın video düzenleme uygulaması olan Clips, Fotoğraflar uygulamasındaki mevcut mekanizmadan daha karmaşık bir video yakalama uygulaması. Kullanıcıların canlı bir video çekmesini, video filtrelerini, yer paylaşımlarını, posterleri uygulayabilmesini ve videonun sosyal medyada paylaşılmasını sağlıyor.

17-04/07/ios-clips-uygulamasi-561x317.jpg

Apple’ın yeni uygulaması en düşük iOS sürümü olarak iOS 10.3 ile çalışıyor. Fakat iOS 10.3 yüklenebilen 32 bit işlemcili iPhone 5, iPhone 5c ve iPad 4‘e yüklenemiyor. Clips uygulamasında eski cihazlara desteğin kesilmesi şirketin artık tamamen 64 bit işlemciye yönelik çalışmalar yapacağını gösteriyor.

iOS için Clips uygulaması 64 bit işlemcili iOS 10.3 ve üzeri yüklü bütün iOS cihazlara yüklenebilir. Apple’ın Clips uygulaması konusunda 32 bit işlemcili cihazlar için tavrı net. Fakat iOS 10.3.2‘de desteği kesip kesmeyeceği konusunda ancak güncellemenin yayınlanması ile net bir bilgiye sahip olacağız. 

:: Clips uygulamasını denediniz mi?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok daha güzel video düzenleme uygulamaları var zaten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung S8'de çalışmıyor panpa

 3. SDN Okuru dedi ki:

  5s de uygulamadan atıyor. İşe yaramıyor şuan

 4. SDN Okuru dedi ki:

  S3 mini basıl yüklücem

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Apple kullanıyorum ama gereksiz bir uygulama olmuş. Buna bin basan pek çok uygulama var appstoreda

 6. SDN Okuru dedi ki:

  5s e yükledim video kaydetmeye basınca yada fotoğraf a uygulama kapanıyor maalesef . iOS 10.3 sürümündeyim

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Haber yapıyorsun yayınlandı diye sonra hangi cihazları destekliyor diye ayrı haber yapıyorsun? Efektleride ayrı ayrı tanıt bari

" iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS Clips, hangi cihazları desteklemiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "