Okunma

İş Dünyasına Daha Akıllı Sistemler


02 Temmuz 2009 Perşembe 12:19
İş Dünyasına Daha Akıllı Sistemler

IBM’in “Dinamik Altyapı” vizyonu çerçevesinde düzenlenen Bilgi Altyapıları Forumu, katılımcılara, veri taşımada sınırları ortadan kaldıran uygulamalar, yeni nesil yedekleme-kurtarma çözümleri ve depolama yönetimi yazılım çözümleri gibi konularda bilgi aktarıldı.


1 günde ABD’deki tüm üniversitelerin kütüphanelerinde bulunan bilginin 350 katı dijital bilgi ortaya çıkıyor.

Yurtiçi ve yurtdışından yöneticilerin konuşmacı olarak katıldığı forumun açılışını yapan IBM Türk Sistem Satış Bölüm Müdürü Oral Tuntaş, daha akıllı sistemlerin, dinamik bir bilgi altyapısıyla kurulacağını vurguladı. Tuntaş, “Bir bilgi veya veri, şirket içerisinde birden fazla yerde ve değişik versiyonlarda bulunabiliyor. Bu noktada bilgi yönetiminin rolü nedir? Bilgi yönetimiyle; söz konusu bilginin/verinin analiz edilmesi, aynı olduğu tespit edildiği takdirde tek bir yerde güvenli şekilde saklanması sağlanıyor. Bu ne işe yarıyor? Sorunun cevabı şu: Daha az enerji tüketimi, daha az depolama alanı ve daha çok veri saklama olanağı…” dedi.

Günümüzde bilgiye erişimin maksimum seviyeye ulaştığını vurgulayan Tuntaş, “Yalnızca 1 günde, ABD’deki tüm üniversitelerin kütüphanelerinde bulunan bilginin 350 katı kadar dijital bilgi ortaya çıkıyor. Üstelik, bilgi artışının %80’i sistemsiz ve tanımlanamayan içeriğe sahip olduğu için, doğru bilgiye ulaşmak ve bilgiyi akıllı kullanmak her geçen gün daha da önem kazanıyor.” şeklinde konuştu.

:: Bilgilerinizi nasıl yönetiyorsunuz?

Bilgi için: IBM
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İş Dünyasına Daha Akıllı Sistemler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Dünyasına Daha Akıllı Sistemler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Dünyasına Daha Akıllı Sistemler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "