Okunma

İş istasyonları için Windows 10 Pro!


12 Ağustos 2017 Cumartesi 08:00
İş istasyonları için Windows 10 Pro!

Microsoft, kritik iş yüklerini destekleyen üst seviye donanımları kullanan profesyonel kullanıcılar için Windows 10 işletim sisteminin yeni bir sürümünü duyurdu. İş İstasyonları için Windows 10 Pro (Windows 10 Pro for Workstations), önemli bir sorumluluk üstlenecek.

İş İstasyonları için Windows 10 Pro neler sunuyor?

İş İstasyonları için Windows 10 Pro sürümü, Microsoft’un yeni sunucu sınıfı dosya sistemi olan Resilient File System (Esnek Dosya Sistemi) ya da kısa adıyla ReFS ile birlikte geliyor. Bu dosya sistemi veri kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak, çeşitli iş yüklerinde büyük veri kümelerini etkin biçimde ölçeklemek ve bozulmaya karşı esneklikle bütünlüğü sağlamak üzere tasarlanmış durumda. 256 TB değerine kadarki bölümleri yönetebilen standart NTFS şemasına göre, reFS teorik olarak 4.7 zettabayt bölümler için kullanabiliyor.

17-08/12/windows-10-pro-workstations-isletim-sistemi-sdn-02.jpg

Ek olarak, bu sürümle birlikte kalıcı bellek (NVDIMM-N) desteği, SMB Direct ile hızlı dosya paylaşımı ve 4 işlemci ile 6 TB bellekli üst seviye donanımlara da destek sağlanmakta. Kastedilen üst seviye donanımlar ise Intel Xeon ve AMD Opteron işlemciler için sunulan destek. Windows 10 standart sürümleri sadece 2 işlemci ve 2 TB bellek desteklerken, bu sürümde daha çok güce erişim erişilebiliyor.

İş İstasyonları için Windows 10 Pro, Fall Creators Güncellemesi ile birlikte bu Sonbahar aylarının sonuna doğru çıkışını gerçekleştirecek.

:: İş İstasyonları için Windows 10 Pro hakkında görüşleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İş istasyonları için Windows 10 Pro!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Epyc>>>>>>>***** dolara 32 cekirdek mi yoksa 8000 dolara 24 cekirdek mi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Amd opteron artık yok çok yaşa EPYC

  3. SDN Okuru dedi ki:

    zettabayt ne abi

" İş istasyonları için Windows 10 Pro! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş istasyonları için Windows 10 Pro! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş istasyonları için Windows 10 Pro! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "