Okunma

İstanbul Resmiyet Kazandı


02 Haziran 2009 Salı 08:09
İstanbul Resmiyet Kazandı

“İstanbul” kod adlı altı çekirdekli AMD Opteron işlemciler, AMD’nin sunucu müşterilerine her fiyat noktasında, benzersiz platform esnekliğiyle azami değer sunma kararlılığını sürdürmek için üretilmiş.

AMD tek bir platformda yeni altı çekirdekli AMD Opteron işlemciyle daha çok çekirdek ve ölçeklenebilirlik ihtiyacını, dört çekirdekli AMD Opteron işlemcilerle de maliyet ve enerji açısında verimlilik ihtiyacını karşılamak istiyor.

Altı çekirdekli AMD Opteron işlemci tabanlı sistemler, bu ayın başından itibaren Cray, Dell, HP, IBM ve Sun gibi önde gelen OEM’lerin sistemlerinde sunulmanın yanı sıra, ana kart ve altyapı ortakları tarafından da desteklenecek. Altı çekirdekli AMD Opteron işlemcilerin HE, SE ve EE modellerinin de 2009’un ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

:: AMD sunucu pazarında liderliği alabilecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İstanbul Resmiyet Kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul Resmiyet Kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul Resmiyet Kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "