Okunma

İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si


14 Ocak 2011 Cuma 14:21
İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si

Vestel’in 100 milyonuncu televizyonunu üretim bandından çıkaran Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, kendilerinin montajcı bir firma olmadığını ve yazılım başta olmak üzere geniş ekran TV’lerde kullandıkları teknolojilerin birçoğunun Vestel tarafından geliştirildiğini söyledi.

Son 10 yılda Avrupada satılan her 5 televizyondan biri Vestel. Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz Ahmet Zorlu’nun eli altındaki 46 inç LED TV ise Vestel’in 100 milyonuncu TV’si.

1994 yılında Vestel markasını Zorlu Holding bünyesine katan Ahmet Zorlu, Vestel’in 1994’e kadar 5 milyon TV satan bir üretici olduğunu ve 1994 ile 2010 yılları arasında ise 95 milyon TV sattıklarını söyledi.

::
Vestel’in geniş ekran TV’leri hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.




yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türkler beyinlerindeki tabuları yıkmalılar Gördüğünüz gibi Türklerde yapa biliyormuş.Türk malı almaya çağırıyorum yabancı mala olan sempati nedir arkadaşlar.

" İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Vestel’in 100 Milyonuncu TV’si ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "