Okunma

İşte VW Grup’un Yeni CEO’su!


26 Eylül 2015 Cumartesi 08:30
İşte VW Grup’un Yeni CEO’su!

Volkswagen Grup’un geçtiğimiz hafta ortaya çıkan dizel motorlar skandalı ile 12 yıllık görevinden istifa kararı alan  Martin Winterkorn, markanın prestij açısından sıkıntılı bir döneme girdiğinin işaretini vermişti. Bu durum, otomobil dünyasını yakından ilgilendiren bir gelişme oldu. Çünkü Volkswagen Grup tüm suçlamaları kabul ederek yaptıkları hileyi itiraf ettiler. Şirket hızla hisse değeri kaybetmeye başladı. Bunun yanında holdingin başında herhangi bir ismin olmayışı, operasyonel departmanların hızla performans düşürmesi işin cabası oldu. Volkswagen Grup’un hile skandalı dosyası bir nevi kapandı ancak bu olay yeni bir dalgaya zemin sağladı. Olayı araştıran ve ortaya çıkaran kurumlar şüpheli buldukları tüm markaları denetlemeye aldılar.

Matthias Müller resmen CEO

Bugün gelen bir haber ile Volkswagen Grup’ta suların hala durulmadığını anlayabiliyoruz. İlk önce bir dedikodu olarak ortaya çıkan bu gelişme, Porsche’nin Yönetim Kurulu Başkanı Matthias MüllerVolkswagen Grup’un yeni CEO’su olacağı yönündeydi. Gün sonuna henüz girdiğimiz bu saatlerde Volkswagen Grup’tan gelen açıklamaya göre Matthias Müller resmen şirketin yeni CEO’su olarak göreve getirildi.

Matthias Müller’in ilk açıklamasıysa şu şekilde; “Bunca talihsiz olaydan sonra Volkswagen severleri ve müşterilerimizi tekrar kazanmalıyız. Onların güvenleri bizim için çok önemli. Güven kazanmak zor iştir fakat görevde kaldığım süre boyunca bunu başarmak için ekibimiz ile büyük bir özveri örneği göstereceğiz. Volkswagen, dünyanın en kaliteli otomobillerini üreten bir grup. Markayı tekrar ait olduğu yere çıkaracağız.

Volkswagen Grup ile Porsche arasında ilginç bir ticari ilişki var. Volkswagen Grup, ünlü otomobil markasını hali hazırda satın almış, daha sonra holding bünyesinden ayrı tutarak başka bir marka olarak ticari hayatına devam etmesine olanak sağlamıştı. Bu sebeple Porsche’nin yönetim kurulu başkanı pozisyonu bulunuyor. İlerleyen günlerde Volkswagen Grup’un gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

:: Matthias Müller’in VW Grup CEO’luğuna getirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “İşte VW Grup’un Yeni CEO’su!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hollandada durdu soz konusu plan modeller vw nu saaten sonra toparlayamaz alman devri bitti artik vakit tesla ve benzeri marjalarin devri ki hollandada 10 arabadan 3u tesla model s heleki toyata bin hybrid arabalari.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  valla işi çok zor kaç haftadır gündemde vw ismi iyice düştü kolay gelsin zor bir iş onu bekliyor…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haberlerden sonra golfümü sattım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Wv nin prestiji bitti geçmiş olsun ne diyelim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben motora hayranım, transporter ve amarok.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  VW nin İsviçre'de satışı durdurulmuş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni CEO nun işi zor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Almanlaf her yerde böyle. F1 izleyenler bilir Mercedes hile hurda ile domine ediyor şuan. İşleri güçleri hile sahtekarlık.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gelişmelere bakılırsa hepsi önceden planlanıp hazırlanmış. Olabilecek en düşük zararla kapatmaya bakmışlar ama VW güvenirliliğine sağlam darbe vurdu.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  beni en çok çeken tok kapı sesi.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Baska ulkelerde fiyat dususu olabilir ama bizim ulkede fiyat artar

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Vw Boxer motor koysun belki affederiz

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be Almanlar bile böyle işler yapıyorsa diğerleri ne yapmasın.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatları 7-8 bin aşağı alsınlar güvenelim

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi kendine sıkan firma

" İşte VW Grup’un Yeni CEO’su! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte VW Grup’un Yeni CEO’su! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte VW Grup’un Yeni CEO’su! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "