Okunma

İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara


20 Eylül 2010 Pazartesi 08:00
İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara

Turkcell, anonim kalmak isteyen, ancak mobil iletişim hakkından da mahrum kalmak istemeyenler için Türkiye’de  bir ilk olan Rumara servisini kullanıma sundu.

Turkcell müşterileri, cep telefonu numaralarını paylaşmak istemedikleri herhangi bir durumda, kendilerine özel tahsis edilen Rumara’yı kullanarak diğer Turkcell’lilerle anında görüşmeye başlayabiliyor.

Rumara aboneleri sadece başka Rumara aboneleri değil, tüm Turkcell’liler tarafından aranabiliyor (Operatörler Hangi Tarihte iPhone 4 Satacak?).

Turkcell’liler Rumara servisine haftada sadece 75 kuruşa üye olabiliyor. Aramanın ücreti dakika başına 40 kuruş olarak ücretlendiriliyor.

 

“Rumara”, gazete ya da internette ilan yayınlarken (örneğin ev satar ya da kiralarken), internette gezinirken (arkadaşlık sitelerinde, forumlarda ya da bloglarda) ya da içinde bulunulan sosyal ortam gereği cep numarası vermek istemeyen Turkcell’liler için çok pratik bir çözüm sunuyor.

Rumara servisine üye olan Turkcell hat sahipleri, orijinal cep numaralarından farklı, 6 haneli bir Rumara ediniyor; üstelik “Rumara”larını istedikleri zamanlarda kullanıma açıp kapamak da kendi ellerinde.

 

Rumara ile Nasıl Arama Yapılır?

Bu yenilikçi servise üye olmak için ABONE RUMARA yazıp 2222’ye ücretsiz mesaj atmak ve gelen mesajı onaylamak yeterli. Ardından 6 haneli Rumara abonenin cebine gönderiliyor.

“Rumara”sı olan bir Turkcell’liyi aramak isteyen diğer Turkcell abonesi, mesaj bölümüne ARA yazıp boşluk bırakarak 6 haneli Rumara’yı yazıp 2222’ye gönderiyor. Onay mesajını yanıtladıktan sonra, önce  arayanın cebi sonra da arananın cebi çalıyor ve görüşme başlıyor.

:: Bu servisi kullanmayı düşünüyor musunuz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172262-istemediginizde-verebileceginiz-numara-rumara.html

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sadece rumarasını olanı arayabılıosn sacma

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yani turkcell çok akıllı nette o kadar yalan dolan varken bir yenisi daha eklenmiş , sırf internet için gelen bir uygulama olmuş , e tabi millet 24 saat nette olduğuna göre , normal . baya tutar bu uygulama .

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Diğer operatörlerdeki kullanıcılar “Rumara”nız ile sizi arayamazlar.

" İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstemediğinizde Verebileceğiniz Numara: Rumara ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "