Okunma

iStockphoto, Feast’i Faaliyete Geçiriyor


11 Ekim 2011 Salı 13:10
iStockphoto, Feast’i Faaliyete Geçiriyor

Feast farklı tasarımcılar, fotoğrafçılar, direktörler, yazarlar ve pazarlama profesyonellerinden oluşan bir gruba zengin yardım seçenekleri sunuyor. Feast’in en önemli özelliği fotomuhabir Mario Tama ve yazar, yönetmen ve prodüktör Kirby Ferguson gibi farklı alanlardan üstün liderler ile onlarla online ortamda çalışmak üzere başvuran kişiler arasında benzersiz bir halka açık danışmanlık hizmeti sunmasıdır. Lansman öncesinde, 25.000 kişi Feast’e kaydını yaptırırken, 300 kişi de Ekim ayının çırakları olmak üzere başvurdu.

Daha İyi Bir Dünya Yaratmak…

Her ay Feast’te, iki ila dört çırak ile birlikte bu yılın teması olan “Daha İyi Bir dünya Yaratmak” ile ilgili belirli bir başlık üzerinde çalışacak yeni bir misafir sanatçı açıklanacak. Misafir sanatçı, diğer konukların o ayın başlığıyla ilgili yazılarını da gönderecek. Çıraklar, misafir sanatçının açıkladığı “Brief”i anlamak üzere danışmanlarıyla buluşacaklar. Tıpkı Brief gibi, sonraki taslaklar, geribildirimler ve final projeleri de Feast’te yayınlanacak. Çıraklar, en iyi sanatçılardan yaratıcı yönetmenlik hizmeti ve geribildirim almanın yanı sıra, 500 iStock kredisi ya da 500 dolar ile ödüllendirilecek.

“Büyük Fikir” kavramına odaklanan Ekim ayındaki ilk Feast’in başlama vuruşunu James Leal-Valias yapıyor. İlk çıraklar ise Avustralya, Sydney’deki Billy Blue College of Design’dan tasarım öğrencisi Jonathan Key ve Portland, Oregon’dan bağımsız tasarımcı Jennifer Wallace.

Sonraki misafir sanatçılar arasında şu isimler Var:

  • Kasım: Fotomuhabir Mario Tama. Mario Emmy adaylığına sahip bir Getty Images fotoğrafçısı. Afganistan ve Irak’taki savaşların yanı sıra uluslararası öneme sahip diğer önemli olaylarda da muhabirlik yaptı. Bağdat’taki yetimler konulu çalışması Visa Pour L’Image’da sergilendi ve Katrina Kasırgası’nın tahribatı görüntüleri Newsweek, National Geographic ve dünyanın her yanındaki birçok gazetede yayımlandı.
  • Aralık: Everything is a Remix’in taratıcısı Kirby Ferguson onlarca kısa komedi filmi çekmiş ve webde dört milyonu aşkın kez görüntülenmiş bir yazar, yönetmen ve prodüktördür. Canadian Broadcasting Corporation ile yaptığı geliştirme anlaşmasının bir parçası olarak, yakın zamanda viral video “Macs vs. PCs”i yazdı, yönetti, yapımcılığını ve kurgusunu gerçekleştirdi. Kendisi, üretken bir komedi yazarıdır ve video prodüksiyon alanındaki engin bilgisi sayesinde, kısa filmlerinin neredeyse tüm yapım aşamalarını bizzat yürütmüştür.

:: Haber hakkındaki düşüncelerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iStockphoto, Feast’i Faaliyete Geçiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iStockphoto, Feast’i Faaliyete Geçiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iStockphoto, Feast’i Faaliyete Geçiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "