Okunma

Cepten Oyunun Gidecek Çok Yolu Var


22 Mayıs 2009 Cuma 15:11
Cepten Oyunun Gidecek Çok Yolu Var

ABD’li operatör AT&T’nin aboneleri arasında Information Solutions Group tarafından PopCap Games desteğiyle yapılan bir araştırma, cep telefonu kullanarak internette oyun oynayanların oranını ölçtü. Şubat ve Mart ayları boyunca gerçekleştirilen araştırmaya göre cep telefonunda bugüne kadar en az bir kez oyun oynamış olanların oranı yüzde 57’yi buluyor.


ABD’de cep telefonuyla online oyun oynayanların sayısı 10 milyona yakın.

Nielsen tarafından ABD’deki tüm cep telefonu abonelerinin dahil edilerek gerçekleştirdiği bir başka araştırma ise tam kullanıcı sayısını veriyor. Nielsen’in Nisan 2009 tarihli araştırması ABD’deki cep telefonu kullanıcılarının 8.7 milyonunun oyun oynadığını ortaya çıkarıyor. Aynı araştırmada liderlik 45 milyon kullanıcıyla portal ziyaretçilerinde, 33 milyon kişi e-postalarını cepten kontrol ettiğni ifade ederken üçüncülüğü 21 milyon kişiyle hava durumunu takip edenler alıyor.

:: Cep telefonunuzla internette neler yapıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cepten Oyunun Gidecek Çok Yolu Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepten Oyunun Gidecek Çok Yolu Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepten Oyunun Gidecek Çok Yolu Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "