Okunma

Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor


15 Mayıs 2019 Çarşamba 08:30
Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor

Facebook herkese açık paylaşım özelliği, geçtiğimiz yıl 50 milyon kişinin Facebook hesabına zarar verdi. Ardından Eylül ayında devre dışı bırakılan bu özellik, birçok kullanıcıyı üzdü. Özellikle daha fazla arkadaş ekleyemeyen popüler insanlar bu özelliğin kaldırılmasından olumsuz etkinlendi.

Facebook herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu

Şirket yeni kararını almadan önce tehlike içinde olan hesapların güvenliğini kontrol altına aldı. Daha sonrasında bu özelliği yeniden kullanıma sundu.

Tehlike içerisinde olan bütün hesapların güvenliğinin sağlanmasının ardından Facebook, herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu. Resmi blog sitesinde, “Gerekli güvenlik incelemelerini tamamladık. Kişilerin profilini ve paylaşımlarını arkadaşları dışında bütün kişilere açma özelliğini yeniden etkinleştirdik. Bu sürüm güvenlik problemleri yaşanmadan önce sadece arkadaşlar özelliğinden çok daha popülerdi.”açıklamasında bulundu.

Tekrar kullanıma açılan özellik şimdiden herkes için aktif değil. Ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı da henüz bilinmiyor. Fakat kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcıların bu özellikten tekrar faydalanmaları bekleniyor. Böylece Facebook, eski popüleritesini biraz da olsa yakalayabilir.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor”

  1. cemal34 dedi ki:

    Aç kapa artema

" Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "